Kissa odottanut jo pitkään uutta kotia – eläinkoti julkaisi surullisen kuvan: "Kukaan ei saapunut sen syntymäpäiväjuhlille"
Kaksivuotias kissa etsii kuumeisesti omaa kotia, mutta kukaan ei saapunut edes sen syntymäpäiville.
Lontoon Batterseassa sijaitsevan kissoille ja koirille tarkoitetun eläinsuojan toiveena oli, että Monique-kissa pääsisi viettämään kaksivuotissyntymäpäiviään omaan loppuelämän kotiinsa. Kissa on viettänyt eläinkodissa jo yli sata päivää.
Hiljattain eläinkodissa vietettiin Moniquen syntymäpäiviä, mutta someen jaettiin iloisen juhlakuvan sijaan totinen kuva, jossa kissa poseeraa yksinään juhlapöydällä.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
– Monique-kissa etsii kotia, kun kukaan ei saapunut sen syntymäpäiväjuhlille, Battersea Public Affairs -tilillä surraan.
Syntymäpäiväjuhlat järjestettiin mahdollisen adoption kannustamiseksi. Vaikka juhlia mainostettiin sosiaalisessa mediassa, ei niille saapunut kukaan. Monique-kissa sai juhlia yksin onnittelubannerin ja lelujen keskellä. Kukaan ei ole ilmoittanut olevansa kiinnostunut kissan adoptoimisesta.
– On aina sääli nähdä jonkun kissoistamme jäävän huomiotta kerta toisena perään, erityisesti kun kissa on noin nuori, ja sillä on niin paljon tarjottavaa lemmikkinä, Battersean eläinkodin kissapuolesta vastaava Chrissie Grindrod toteaa Metrolle.
Moniquella on immuunikatovirus, joka ei tartu ihmisiin, mutta uudessa kodissa ei soisi olevan muita lemmikkejä. Kissan tulevassa kodissa toivotaan myös olevan aidattu takapiha.
Lue uusimmat lifestyle-artikkelit.
Uusimmat
-
11:06
Verotus ei korjaa apteekkien kilpailun puutetta –KKV: "Apteekkarien tulot nousevat niin suuriksi..."
-
11:05
Tähtipelaajalta järkyttävä kanuuna kärkiottelussa – selostaja äimistyi: "Likimain täydellinen"
-
11:02
Eini astelee Linnan juhliin ensimmäistä kertaa: "Vietin muutaman hiljaisen hetken"
-
11:00
Sakeat lumisateet mahdollisia rannikolla – muistatko vielä Merikarvian yli 70 sentin lumikertymän yhdessä päivässä?
-
10:50
Syyttäjä: Airiston Helmen toimintaa pyöritti vuosien ajan järjestäytynyt rikollisryhmä – peitekieli, ankaria sääntöjä ja salanimiä
-
10:46
Mäkihyppääjä meni vessaan – seuraavassa hetkessä kisa oli pilalla
-
10:35
Carly käyttää vain 114 euroa kuukaudessa ruokakauppaan: "Avain kaikkeen on, että..."
-
10:33
Seuraavien talviolympialaisten ympärillä iso kysymysmerkki – KOK ajaa kulisseissa omaa ratkaisuaan
-
10:30
Venäläisellä somekanavalla kasvaa protestiliike – "Palauttakaa miehemme, meille riittää!"
-
10:00
Yksin kotona -näyttelijä Macaulay Culkin sai Walk of Fame -tähden – tältä näyttelijä näyttää nyt
-
09:51
Ukrainan drone iski venäläiseen öljyvarikkoon – MTV seuraa Ukrainan sotaa
-
09:48
Jos haluat tämän joulukinkun, kannattaa toimia ripeästi
-
09:46
Poliisi pyytää havaintoja – nämä suharit eivät halunneet jäädä selvittämään tekemisiään
-
09:31
Ei herkille: Järkyttävä tilanne UFC:ssä nostatti raivoryöpyn – "Halusiko hän, että Bobby kuolee?"
-
09:13
HS: Suomalaisopiskelijan kandityö palkittiin maailman parhaana – pelkkä nimi saa kielen solmuun
-
09:07
Osinkotuloja kertyi eniten listaamattomista yhtiöistä – näille ikäluokille ja asuinalueille kertyi eniten
-
08:54
Masked Singer -hahmon maski tippui kesken esityksen – henkilöllisyys paljastui ennen aikojaan
-
08:48
Lehti: Leijonien kaksinkertainen MM-hopeamitalisti löysi työpaikan
-
08:48
Onko burnout nuorten aikuisten vitsaus? Tästä syystä moni uupuu jo ennen työelämää
-
08:40
Vankiloissa havaittu uusi merkittävä turvallisuusuhka
-
Lataa lisää