41-vuotias nainen ei ole huolissaan siitä, että hänen rakkautensa kohde voisi tappaa hänet. – Tapetuksi tuleminen ei ole paras tapa kuolla, mutta jokainenhan kuolee jonain päivänä, englantilaisnainen kuvasi haastattelussa.
Tracy Bottomley on rakastunut murhaajaan. 41-vuotias nainen kertoo ymmärtävänsä, että hänen tunteidensa kohde voisi tappaa myös hänet – eikä se Tracyn mukaan haittaa häntä lainkaan.
Englantilainen Tracy tutustui kahdesta murhasta tuomittuun Ernest Otto Smithiin vankilan kirjekaveriohjelman kautta vuonna 2018. Tracy kiinnostui Yhdysvalloissa tuomiotaan istuvasta Ernestistä luettuaan tämän kirjekaveri-ilmoituksen, jossa mies kertoi avoimesti teoistaan.
– Halusin oppia tuntemaan hänet, joten lähetin tietoni ja muutamaa päivää myöhemmin sain häneltä sähköpostin, Tracy kuvailee haastattelussa.
"Ernest ei pelota minua"
Aluksi kirjoittelu oli kaverillista, mutta pian kaksikko koki syvemmän yhteyden syntyneen ja rakastui.
– Ernest ei pelota minua. En koskaan ole ollut ihminen, joka pelästyy helposti, Tracy kuvaa.
Amerikkalainen Ernest on tuomittu vuonna 2006 elinkautiseen kahden ihmisen murhasta. Kestoltaan miehen rangaistus on 32 vuotta.
– Kyllä, hän on sarjamurhaaja, hän on tehnyt pari murhaa, mutta ymmärrän riskit ja rakastan häntä silti, Tracy sanoo.
