Toisen sanomiset jättävät jälkensä. MTV Lifestylen lukija kysyy tällä kertaa kanssasisariltaan, mikä on ollut kaikista kamalin asia, mitä mies on letkauttanut naiselle. Näin naisraati vastasi ja otti kantaa lukijan tarinaan.
"Mikä on kaikista kamalin asia, mitä mies on sanonut teille? Entinen poikaystäväni sanoi yhden kerran, että minulla on ruma lättäp*rse ja että hän kaipasi entisensä ”persikkapeppua”. Vaikka tästä on aikaa vuosia, edelleen olen epävarma takapuolestani. Huomaan myös itse haukkuvani itseäni rumaksi, enkä koskaan usko muiden kehuja. Miten te olette osanneet päästä yli toisen haukuista? Vai pääseekö edes niistä…" kysyy nimimerkki Huono takapuoliko?
Näin naisraati vastasi:
"Entinen poikaystäväni oli sitä mieltä, että minun pitäisi kasvattaa pitkät hiukset ja pitää tiukkaa ponnaria, koska se on seksikästä, ei niinkään lyhyt poikatukka, joka minulla on ollut jo vuosien ajan. Myönnän, että kolahti pahasti, mutta niin kauan, kuin oma peilikuva miellyttää minua, en anna muiden sanomisten vaikuttaa."
Nainen, 28, avioliitossa
"Yksi entinen poikaystäväni puhui usein psyko-eksistään, joita oli useampi. Kun erosimme (minun aloitteestani), hän alkoi vainota minua tekstareilla, joissa vuoroin haukkui tunnevammaiseksi, vuoroin pyysi antamaan vielä mahdollisuuden. Tässä vaiheessa tajusin, etteivät ne eksät tainneet kaikki olla niin hulluja kuin oli mainostettu. Tunnevammaiseksi haukkuminen on pahinta, mitä minulle on sanottu, sillä erotilanteen ollessa päällä aloin kyseenalaistaa käsitystäni itsestäni ja sitä, olenko tosiaan jotenkin "vammainen", kun haluan erota. Onneksi myöhemmin tajusin, että vika oli tekstarin toisessa päässä. Ps. Älä hauku itse itseäsi. Tässä maassa on koulukiusaajia ihan tarpeeksi, sinun ei tarvitse olla sellainen itse itsellesi."
Nainen, 28, sinkku

