Englantilainen pariskunta oli naimisissa 25 vuotta, kunnes vaimolle selvisi, että mies onkin homoseksuaali. Heidän tarinansa kertoo Daily Mail verkkosivuillaan.
Anne ja Philip (nimet muutettu) seurustelivat ensimmäisen kerran teini-ikäisinä. Kun kummankin avioliitot päättyivät eroon heidän ollessaan kolmikymppisiä, pari palasi takaisin yhteen.
Philipin taloudellinen järkevyys, luotettavuus, sydämellisyys, yhteinen huumori sekä moottoripyöräharrastuksen vaaran tunne vetivät Annea puoleensa. Anne ajatteli, ettei ollut mitään, mitä hän ei olisi tiennyt miehestä.
Pari meni naimisiin vajaassa vuodessa ilman suurta kosintaa. Kaikki tapahtui yhteisellä sopimuksella, ja häitä todistivat vain lähimmät sukulaiset. Hieman myöhemmin syntyi poikalapsi.
– Elimme hyvin tavallista elämää. Philip ajeli ruohoa, minä tein ruokaa, kävimme purjehtimassa ja etelänlomilla. Mieleeni ei edes juolahtanut, ettemmekö myös vanhenisi yhdessä, Anne kertoi Daily Mailille.



