Autokilpailutus.fi on uusi verkkopalvelu, joka lupaa järjestää parhaan mahdollisen tarjouksen uudesta autosta. Ideana on tarjota suurasiakkaille mahdolliset alennukset yksityisille asiakkaille.
Yritys toimii myyjän ja ostajan välissä tarjouksen välittäjänä. Autokilpailutuksen mukaan säästömahdollisuus on parhaimmillaan tuhansia euroja. Palvelu toimii alusta lähtien koko maassa, ja se kattaa kaikki automerkit lukuun ottamatta Miniä, Porschea ja Teslaa.
– Olemme täysin riippumaton tarjousten välittäjä, joten meidän ei tarvitse suosia tiettyä merkkiä tai mallia. Mikäli asiakas tietää jo valmiiksi minkä auton hän haluaa, toimimme ainoastaan parhaan tarjouksen kilpailuttajana, kertoo yrityksen perustaja Jalmari Mattila.
Itse kauppa tapahtuu kulloinkin parhaan tarjouksen tekevän autoliikkeen kautta. Auton myyjänä siis toimii valtuutettu jälleenmyyjä.
Autokilpailutuksen kautta on mahdollista hyödyntää myös romutuspalkkiota. Yritys lupaa järjestää romutettavan auton asiakkaan puolesta ja hyvittää osan kampanjasta myönnettävästä hyvityssummasta.
—
Huom. Autokilpailutus.fi:n perustuja Jalmari Mattila toimii myös Teknavin autotoimittajana. Teknavia julkaisevalla Teknavi Oy:llä ei ole kuitenkaan mitään tekemistä Autokilpailutus.fi:n kanssa.
Uusimmat
-
18:27
Mitä ihmettä? Liikennekamera tallensi värikkään pariskunnan törkeät puuhat – yrittivät syödä kiiltävää esinettä moottoritiellä
-
18:24
Poliisioperaatio Helsingin keskustassa herätti huomiota – ilmoitus aseesta osoittautui aiheettomaksi
-
18:14
Koneen yt-neuvottelut: Suomesta lakkaa 100 työtehtävää, mutta 90 uutta perustetaan tilalle
-
18:03
Eläinrakas näyttelijä Kalle Lamberg alkaa muistuttamaan jo Pilli-koiraansa – katso video!
-
18:00
Mitä Ilves-pelaajan olisi tuomarin mielestä pitänyt tässä tehdä? – "Ilmeisesti täytyy osata ennustaa milloin maila tulee hajoamaan"
-
17:59
Paras valkoviini 2021 on valittu: 15 euron valkkari yllätti Viinilehden kokeneen tuomarikaksikonkin täysin
-
17:55
Lähde: Bayern München -tähti siirtyy Real Madridiin
-
17:55
Miten komedian hauskuus testataan, ohjaaja-käsikirjoittaja Jenni Toivoniemi?
-
17:45
Kulttuuri-, liikunta- ja tapahtuma-aloille 225 miljoonan euron paketti – Annika Saarikko: "Nämä eurot tulevat tarpeeseen"
-
17:45
Näin tapahtumateollisuus reagoi hallituksen exit-suunnitelmaan: "Vihdoin konkretiaa"
-
17:35
MTV Uutisten tiedot: KRP epäilee Tytti Yli-Viikarin käyttäneen lentopisteitä tuhansien eurojen arvosta henkilökohtaisiin tarkoituksiin
-
17:33
HS: Oikeusasiamiehelle kymmeniä kanteluita rokotuksista – Astra Zenecasta paljon tuoreita valituksia
-
17:33
Valtteri Bottas pääsi testaamaan F1-sarjan näyttävää kohu-uudistusta – asiantuntija ilmaisi huolenaiheensa
-
16:57
Se, että taajama-alue päättyy, ei tarkoita, että näistä liikennesäännöistä saa lipsua: "Varasuunnitelma on hyvä olla valmiina"
-
16:48
Poliisilta lisätietoa Outokummun operaatiosta – pitkä lista törkeitä rikosepäilyjä
-
16:45
Tanskan prinsessa Isabella täyttää 14 vuotta – hovi julkaisi suloisia kuvia synttärisankarista
-
16:31
Matti Vanhanen kehysriihineuvotteluista: "Se on näkynyt täällä, että meillä on viisi aivan erilaista puoluetta"
-
16:30
Pori Jazz elättelee vielä toiveita kesän 2021 suhteen – tällaisilla menetelmillä tapahtuma olisi mahdollista järjestää
-
16:25
Rokotekäytäntöihin muutos: Mrna-rokotteita jatkossa myös halukkaille 65–69-vuotiaille – Astra Zenecan ikäraja pysyy ennallaan
-
15:59
MTV selvitti: Millainen vaara suojatielle astuminen todellisuudessa on? Asiantuntijat toivovat uusia liikenneratkaisuja tienkäyttäjien turvaksi
-
Lataa lisää