Nuori yhdysvaltalaisnainen tuunaa edullisista ja huonosti istuvista mekoista upeita luomuksia. Naisen taidonnäytteistä kirjoittaa muun muassa brittiläissivusto The Sun.
Moni ostaa nykypäivänä vaatteensa verkkokaupoista. Nettishoppailijat saattavat kuitenkin pettyä karvaasti, kun tilattu tuote ei istukaan niin hyvin kuin verkkosivuilla poseeraavalle mallille.
Amber Schollille tämänkaltainen tilanne ei ole ongelma. Lahjakas neito nimittäin loihtii huonosti istuvista mekoista tyköistuvia ja näyttäviä kokonaisuuksia.
Muodista ja kauneudesta kiinnostunut nainen saattaa ostaa vain parin euron mekon tai asun, josta hän rakentaa toistaan upeampia luomuksia.
Itseoppinut vaatesuunnittelija paljastaa, että hän tarvitsee vaatteidensa tuunaamiseen sakset, liimaa, neulan ja lankaa erilaisten kankaiden, asusteiden ja koristeiden lisäksi.
