Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Samsungilta pullokaiutin ja muita lisävarusteita

Julkaistu 03.11.2016 17:55
Toimittajan kuva

Markus Lehtiniitty

markus.lehtiniitty@mobiili.fi

@mlehtiniitty

Samsung on esitellyt joukon uusia, tyyliltään yhteneviä ja rauhallisissa pastelliväreissä tulevia lisälaitteita. Joukkoon lukeutuu langattomia kaiuttimia, lisävirtalähteitä, USB-valo ja sekä kuulokkeet. Samsungin mukaan uudet lisävarusteet tullaan tuomaan tarjolle maailmanlaajuisesti marraskuun alusta lähtien.

Samsung ei ole vielä vahvistanut lisävarusteiden myyntiintuloa tai hintoja Suomessa.

Yksi uutuuksista on jo ennen julkistustaan verkkoon vuotanut, alla kuvissa nähtävä Scoop-nimeä kantava pienikokoinen pyöreä langaton kaiutin mikrofonilla ja kantohihnalla.

Uudet Samsungin lisävirtalähteet tulevat 5 100 ja 10 200 milliampeeritunnin kapasiteeteissa. Niissä on kantohihna sekä latausjohdosta muodostuu kätevä seisontatuki ladattavalle älypuhelimelle. Virtalähteisiin voi myös kytkeä Samsungin USB-valon.

Samsungin uusi Bluetooth-kaiutin.

Lisää aiheesta:

Apple esitteli kilpailijan Bosen suosituille huippukuulokkeille – Beatsin uutuuksissa vastamelutoimintoSamsung uudisti täysin langattomat Gear IconX -kuulokkeensaTällaiset ovat Samsungin uudet taipuisat Bluetooth-kuulokkeetLG:n uusi kaiutin leijuu ilmassa ja kestää vettäKuvissa Samsung Scoop – villit huhut ominaisuuksista lähtivät heti liikkeelleHaluatko kuulokkeet, jollaisia muut himoitsevat? Joudut maksamaan iPhonen hinnan
DigiLifestyle
Uusi langaton latausalusta voi ladata kahta laitetta samanaikaisesti.
Uudet Samsungin in-ear-nappikuulokkeet yhdistävät metallia ja kangasta ja sisältävät latteamallisen, vähemmän herkästi sotkeutuvan johdon.
Samsung esitteli myös suurikokoisemman pullon lailla muotoillun 360 asteen surround-äänikaiuttimen, joka on langattomasti ladattavissa ja sisältää myös valon, jonka väriä voi muuttaa Samsungin Lux Manager -sovelluksella. Helposti väriä voi vaihtaa myös kaiutinta heiluttamalla.
Samsungin uusi pullon mallinen suurempi kaiutin.

Tuoreimmat aiheesta

Digi
  • Eilen21:01
    Puola

    Trump keskustelee Puolan presidentin kanssa – tämä Venäjän drooni-iskusta tiedetään nyt

  • Eilen14:23
    S-pankki

    S-pankille miljoonarapsut – rikolliset käyttivät virhettä hyväkseen

  • Eilen13:35
    Puola

    Orpo kommentoi Puolassa ammuttuja venäläisdrooneja MTV:lle: "Suomalaisten ei tarvitse olla peloissaan"

  • Eilen11:40
    Puola

    Video: Venäläisdrooni iskeytyi omakotitaloon Puolassa

  • Eilen05:33
    Sää

    MTV:n meteorologit saavat katsojilta jopa satoja sääkuvia päivässä – näin he valitsevat otokset lähetykseen