Juttusarjassa naiset vastaavat joka viikko lukijoiden kysymyksiin seksiin, ihmissuhteisiin ja muuhun elämään liittyen!
"Ajatteletko monta kertaa päivässä syömisiäsi: sitä, paljonko syöt, syötkö väärin ja mitä pitäisi syödä?" kysyy nimimerkki fgdfg.
Näin naiset vastasivat!
"Välillä mietin noita asioita enemmän ja toisinaan taas en välitä ollenkaan! Mutta en nyt montaa kertaa päivässä jaksa tuhlata ajatuksiani mihinkään tuollaiseen, koska en kuitenkaan syö kovinkaan epäterveellisesti. Karkkeja herkuttelen liian usein, mutta sallin sen itselleni ilman morkkista, koska urheilen kuitenkin suhteellisen paljon. Ajattelisin ehkä enemmän syömistäni, jos en urheilisi niin paljon, ja jos oikeasti söisin joka päivä jotain pitsaa ja muuta epäterveellistä. Minusta ihmisten pitäisi olla itselleen paljon sallivampia!"
– 26, lemipruoka lasagne
"Ajattelen, mutta vain, koska yritän laihduttaa. Normaalitilanteessa en jaksa uhrata sen kummemmin ajatuksia syömiselle. Herkut mahtuvat hyvin normaaliin ruokavalioon enkä jaksa potea niistä huonoa omatuntoa, kunhan perusruoat pysyvät yleensä ottaen terveellisinä."
– 28, lempiruoka sisäfileepihvi


