Martina Aitolehden päätavoite on tänä vuonna Tahkon Ironman-kisat.
Julkkiskaunotar Martina Aitolehti on elänyt koko elämänsä urheilullisesti, josta on tullut hänen ammattinsa.
– Minulla ei ole ikinä ollut aikakautta, etten olisi urheillut. Opiskelin personal trainer -juttuja 20-vuotiaana, mutta sitä ennen vedin jo ryhmäliikuntatunteja, Aitolehti kertoo.
Nykyään sporttinen kaunotar myy omia valmennuksiaan netissä, jotka ovat nousseet suureen suosioon.
– Tykkään tosi paljon valmentamisesta, ja minusta on ihana tehdä niitä etänä - toki välillä on kiva valmentaa henkilökohtaisestikin.
– En pysty millään tavoittamaan tällaisia määriä ihmisiä, jos tekisin kaikki valmennukseni kasvokkain. Minulla on tällä hetkellä kymmeniätuhansia asiakkaita. Valmennukseni ovat tosi suosittuja, Aitolehti paljastaa.
Treenaa Ironman-kilpailuun
Aitolehti treenaa itsekin kuin huippu-urheilija, sillä ensi vuonna naisella on luvassa monta triathlon-kilpailua.
