Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kimmo Vehviläisellä on selkeä kanta naimisiinmenosta: "Petra ei ole onneksi sellainen"

3:38Kimmo Vehviläinen paljastaa, miten saa pidettyä parisuhteensa kunnossaVehviläinen juonsi myös Big Brotherin julkkiskautta viime keväänä.
Julkaistu 04.09.2021 16:04

Emmi Ikonen

emmi.ikonen@mtv.fi

Kimmo Vehviläinen ja Petra-puoliso eivät kiirehdi naimisiin

Juontaja Kimmo Vehviläisellä on edessään kiireinen syksy töiden puitteissa. Vaikka aamuiset radiolähetykset ja Big Brother Suomen juontaminen tuovat päiviin pituutta, ei Vehviläinen stressaa turhia.

– Elämä maistuu tosi hyvältä. Kun asiat ovat kotona kunnossa, jaksaa tehdä myös töitä, Vehviläinen kommentoi Big Brother Suomen pressitilaisuudessa.

Lue myös: Kimmo Vehviläiselle sattui uskomaton vahinto – paljastus radiossa sai suut loksahtamaan auki: "Sun auto taisi valua tonne"

Kotiasioilla Vehviläinen viittaa niin ikää parisuhteeseensa Petra-puolison kanssa. 

– Meillä on paljon rakkautta. Hellimme toisiamme paljon päivisin ja öisin, Vehviläinen nauraa.

Pariskunta elää tällä hetkellä uusperhearkea. Vehviläinen kohtaa myös usein uteluita siitä, ovatko kihlat hänen elämässään ajankohtainen aihe.

– Naiset haluavat usein, että suhde menee eteenpäin. Minne eteenpäin? Meillä on hyvä juuri näin. Petra-puolisoni ei ole sellainen onneksi. Nautimme ja vaalimme sitä, mitä meillä on.

Lue myös: Radiojuontaja Kimmo Vehviläinen kutsui Petra-puolisoaan tavalla, joka sai somekansan hämmentymään – "Vaimo?"

Reilu vuosi sitten yhteenmuuttanut pariskunta haluaa Vehviläisen mukaan pitää suhteensa turvasatamana.

– Jos parisuhteemme pidettäisiin rauhallisena turvasatamana. Sitten kun korona on ohi ja lapset ovat muuttaneet, voimme miettiä naimisiinmenoa. 

Aikaisempi kokemus naimisissa olosta on tuonut mukanaan myös malttia ja rauhallisuutta.

– Olemme kumpikin olleet tahoillamme naimisissa aikaisemmin. Se ei ole enää sellainen juttu, että sitä kohden olisi pakko kiirehtiä. 

Lisää aiheesta:

Eronneelta radiojuontaja Suvi Hartlinilta tunteikas päivitys: "Huumori on pelastusrengas"Alma Hätönen pohti pitkään alastonkuvansa julkaisua – taustalla pelko somen raadollisuudesta: "Vihapuheen levittäminen ei ole mielipide"Rakkauden lähettiläänä toimivan Veronica Verhon omassakin elämässä rakkaus kukoistaa – paljastaa missä aikoo mennä naimisiin Juhani Koskisen kanssaJuontaja Kimmo Vehviläinen paljastaa, miten saa pidettyä parisuhteensa kunnossa: "Mitä enemmän…"Niklas Hagmanista eronnut Piritta Hagman iloitsee ex-miehensä saamasta huomiosta ja viesteistä: "Hänhän on ihan superihana"Radiotähti paljasti lähetyksessä juhlivansa häitä viikonloppuna – taustalla myrskyisä suhde
Kimmo VehviläinenSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Kimmo Vehviläinen
  • 28.9.12:30
    Tanssii Tähtien Kanssa

    Kimmo Vehviläinen ymmärsi yhden asian nähtyään, kuinka tiukkaa Minna Kuukan TTK-treenaaminen on: "Valehtelematta 25 pakettia"

  • 26.4.18:03
    Radiogaala

    Tummat asut ihastuttivat Radiogaalassa – katso tästä pukuloistoa!

  • 26.4.09:45
    Radiogaala

    Minna Kuukka ja Kimmo Vehviläinen ylistävät toisiaan: "Niin helppo"

  • 18.3.13:32
    Katja Ståhl

    Podcast: Katja Ståhl kertoo, mihin alkoholin juominen loppui vuodeksi

  • 12.3.09:10
    Ellen Jokikunnas

    Podcast: Ellen Jokikunnas ei kehdannut somettaa lahjasta, jonka Kimmo Vehviläinen antoi hänen pojalleen: "Lapseni cancelöidään"