Jenni Kokander tunnustautuu usean Putouksessa nähdyn sketsihahmon faniksi.
Putouksessa viimeksi vuoden 2019 ihastuttanut näyttelijä Jenni Kokander nähdään mukana Putous Allstarsin kokoonpanossa tulevana lauantaina, kun televisiosta nähdään ohjelman kolmas suora lähetys. Kokander on nähty Putouksessa mukana vuosina 2014-2017 sekä 2019.
Näyttelijä kertoo saaneensa vuosien varrella runsaasti viestejä ihmisiltä, jotka ovat toivoneet Kokanderin paluuta Putoukseen. Vaikka näyttelijä muistelee nauraen poistuneensa Putouksesta ensimmäistä kertaa jokseenkin näyttävästi, hän toteaa, että kaikki tiet vaikuttavat lopulta johtavan takaisin ohjelman pariin.
Formaatti itsessään on Kokanderin mielestä ainutlaatuinen muun muassa sen suhteen, kuinka tiiviiksi ohjelman tekijäporukka on hitsautunut. Vaikka yhteistyöstä Putouksen parissa olisi vuosia aikaa, side on vahva tuotannon jäsenten välillä.
– Tuolla kun käy tekemässä muita töitä ja vastaan tulee niin sanottu Putous-näyttelijä, joka on ollut mukana tekemässä Putousta, tai vaikka joku kameramies, joka myös on ollut mukana tekemässä ohjelmaa, niin siinä on semmoinen joku tunne, että kuuluu johonkin tiettyyn porukkaan. Että se on vähän semmoinen Putous-perhe -tyyppinen asia.

