Juontaja Janne Kataja kertoo, että hänen takkinsa ja lompakkonsa varastettiin.
Juontaja Janne Kataja kertoo joutuneensa 20. heinäkuuta varkauden uhriksi, kun hän unohti takkinsa hotelliin. Takin taskussa oli myös Katajan lompakko.
Kataja kertoi soittaneensa hotelliin heti kun huomasi unohtaneensa takkinsa sinne, mutta joku muu oli ehtinyt käydä hakemassa sen ennen häntä. Katajan mukaan varas oli siis tiennyt, että se on hänen takkinsa ja osannut pyytää sitä hotellin henkilökunnalta.
Kataja kertaa tapahtumia Instagramin tarinat-osiossa, jotka ovat nähtävillä 24 tuntia julkaisustaan.
Hän kertoo kuolettaneensa korttinsa heti anastuksen jälkeen, sekä tehneensä rikosilmoituksen.
Mikäli julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä!
Maanantaina 21. heinäkuuta Kataja kertoo uusista käänteistä varkauden selvittämisessä.
Hänen mukaansa joku oli yrittänyt ostaa kultaa hänen henkilöllisyydellään. Katajan someseuraaja oli vinkannut asiasta hänelle.
– Nyt on selvinnyt, että minun sotullani ja nimellä on yritetty ostaa kultaa, Kataja kertoo.
Katajalle oli selvinnyt, että toimitusosoite on Tampereella ja sen yhteyteen oli puhelinnumero ja sähköposti. Kataja kertoo soittaneensa numeroon, jossa vastani naishenkilö.

