Teknavin tv-ohjelman 10. tuotantokauden viidennen jakson ensiesitys oli MTV3-kanavalla keskiviikkona 21.10. klo 22.40. Jos missasit jakson, niin ei hätää. Jakson voi katsoa Katsomo-palvelusta. Suora linkki lähetykseen löytyy tästä.
Vitosjaksossa selvitetään, miten älypuhelimen akunkestoa voi parantaa. Lisäksi luvassa tietoa langattomasta latauksesta ja kätevistä lisäakuista.
Testikuljettaja Risto Virtasen testissä puolestaan on Bemarin täysin uusi pikkumaasturi X1. Tutustu tähän uuteen etuvetopohjaiseen Bemariin tarkemmin tästä.
Tutustumme myös Kalle Palanderin autoilutottumuksiin, ja käymme ajelulla alppilegendan uudenkarhealla AMG-Mersulla. Lue Teknavin koeajo pikku-AMG:stä: tästä.
Vauhtikaksikkomme seikkailut jatkuvat Lapissa Subarun ratissa. Tällä kertaa kokeillaan WRX STI:n hiekkaominaisuuksia ja muistellaan Markun aktiiviuran päättänyttä kolaria.
Katsomo-palvelun lisäksi Teknavin jaksoista on tarjolla myös tv-uusintoja, jotka tulevat MTV3:lta sunnuntaina 25.10. kello 14.55 sekä Subilta tiistaina 27.10. kello 1.40.
Uusimmat
-
23:58
Macron ja Scholz Zelenskyin Pariisin vierailulla: Venäjä ei saa voittaa Ukrainassa – MTV seuraa sotaa
-
23:57
EU järjestää kokouksen avun saamiseksi maanjäristyksistä kärsineille, kuolleita jo 12 000 – MTV Uutiset seuraa Turkin ja Syyrian maanjäristystä
-
23:07
Henrik Haapala, Anton Levtchi ja Waltteri Merelä hirmutehoilla, Joakim Kemell piti JYPin toiveita yllä – katso SM-liigakierroksen kaikki maalit
-
22:48
Suomeen saapuu yöllä talvimyrsky – voi aiheuttaa vaurioita
-
22:29
Ville Peltonen näki: HIFK:n koko kauden kuva piirtyi yhteen otteluun
-
22:24
Britannia rakensi maailmansodan aikana häkellyttävän tornirivistön torjumaan Natsi-Saksan magneettimiinoja – näin torneille kävi
-
22:16
Severi Lahtinen nosti ”väkisin” JYPin sillasta kuiville – jatkohaaveet yhä ison kiven takana
-
22:06
Olli Jokiselta hilpeä heitto Jukureiden pelaajapulasta
-
22:06
Alppihiihdon MM-mitalisti Elena Fanchini on kuollut vain 37-vuotiaana
-
21:53
Tapparasta tullut kysely sai Konsta Kapasen shokkiin – selkään lyötiin isän jäädytetty pelinumero
-
21:49
Bussikuski ajoi tahallaan päin päiväkodin seinää Kanadassa – kaksi lasta kuoli, tekijän motiivi hämärän peitossa
-
21:45
Nato-mietintöluonnos voidaan saada valmiiksi "välittömässä lähitulevaisuudessa", sanoo Jussi Halla-aho MTV Uutisille
-
21:41
Henrik Haapalan tehoilta katkaisi Ilveksen tappioputken – Tommi Miettinen hermostui KalPan esityksestä
-
21:41
MTV Prismassa: Näin suomalaiset varautuvat aamulla alkavaan lakkoon
-
21:08
HIFK sivusi hurjaa ennätystä, Anton Levtchi ilmiliekeissä Nokia Arenalla – näin SM-liigassa pelattiin keskiviikkona
-
21:08
Aivan hurjaa, Reetta Hurske! Suomen ennätys taas murskaksi!
-
21:03
Tämä kohde nappasi voiton ensimmäisessä Unelma-asunto Espanjassa -jaksossa – katso esittely!
-
21:02
Risto Räppääjä ja Nelli Nuudelipää seikkailevat taas valkokankaalla – näin Otso Törmälä ja Meri Lahikainen päätyivät esittämään suosikkihahmoja
-
20:38
Yhdysvaltalaisomisteinen dronetehdas paloi Latviassa – toimittanut lennokkeja Ukrainaan
-
20:37
Taloushallintoalalle syntyi neuvottelutulos – perjantaina alkavaksi kaavailtu lakko voi peruuntua
-
Lataa lisää