Pyörätuoliin sidottu, seksiä rakastava queer-mies huomasi erilaisuutensa häiritsevän rakkauselämäänsä. Siksi hän palkkasi itselleen seksiseuraa. Huffington Postissa julkaistussa kirjoituksessaan Andrew Gurza kertoo, miten hänen äitinsä suhtautui asiaan.
Elämä seksuaalivähemmistön edustajana ja vammaisena ei ole helppoa, tietää Andrew Gurza. Pyörätuolin avulla liikkuva mies huomasi törmäävänsä seksiseuraa etsiessään aina samoihin viesteihin. Usein niissä kysyttiin, toimivatko Andrewin sukuelimet, tai kommentoitiin miehen vammaisuutta.
Viestit vahingoittivat Andrewin minäkuvaa, eikä hän tiennyt, mitä voisi tehdä asialle.
– Olin vihainen, etten voinut käyttää kehoani niin kuin halusin ja että muut queer-miehet eivät nähneet kehoani seksuaalisesti toimintakykyisenä, Andrew kirjoittaa.
Queer-nimellä itseään kutsuvat monesti henkilöt, jotka pitävät perinteisiä määritelmiä liian rajoittavina.
Andrew päätti yrittää etsiä itselleen seksiseuraa nettisivulta, jossa miesseuralaiset tarjosivat palveluitaan. Muutaman yrityksen jälkeen Andrew löysi viimein seuralaisen, josta piti. Andrew varasi tapaamisajan miehen kanssa.
