Nainen keksi näppärän keinon kostaa ”pettäjäeksälleen” tämän hairahdukset, kertoo NZ Herald -sivusto.
Toni Osborne erosi poikaystävästään kolme vuotta sitten. Hänen mukaansa entinen kumppani petti häntä.
Hiljattain ex-poikaystävä otti yllättäen uudelleen yhteyttä.
Aluksi Toni jätti viestit oman arvoonsa. Kun entinen alkoi anella vastausta, Toni keksi keinon kostaa ja tienata samalla rahaa.
Toni kertoi sattumuksesta Twitterissä.
LUE MYÖS: Haikailetko entisesi perään? Tämä mies kertoo, kuinka vokotella ex-rakas takaisin: "Suurin ja yleisin virhe on..."
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
– Käskin eksääni maksamaan 100 puntaa siitä hyvästä, että vastaisin hänen viesteihinsä. Hän todella lähetti rahat, Toni kirjoitti.
Toni julkaisi kuvakaappaukset, joiden perusteella entinen kumppani näytti suorastaan anelevan häntä puhumaan kanssaan.
– Teen mitä vain, mies kirjoitti.
Toni yllättyi vieläkin enemmän, kun ex-kumppani todella lähetti rahat hänen tililleen.

