Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Missi-Maijan rohkea muodonmuutos – katso kuva

Maija Kerisalmi
Maija KerisalmiLehtikuva
Julkaistu 30.07.2013 12:22(Päivitetty 30.07.2013 12:22)

Miss Suomen ensimmäinen perintöprinsessa Maija Kerisalmi on vaihtanut kutriensa väriä vaaleasta tummaan. Katso kuva Maijan uudesta tyylistä!

Vaaleana kaunottarena missikisoissa hurmannut Maija Kerisalmi on tätä nykyä tummaverikkö. Maija kertoo antaneensa kampaajalleen rohkeasti vapaat kädet uuden lookin toteuttamiseksi.

– Minulla on ollut aiemmin tummat hiukset, ja ne toimivat silloin hyvin. Annoin kampaajalle vapaat kädet ja tällainen siitä tuli, Kerisalmi kertoo ratkaisuunsa tyytyväisenä.

– Tällä hetkellä hiukset ovat aika tummat, mutta nämä haalistuvat muutamassa viikossa. Sitten eroa ei huomaa enää niin hyvin.

Miss Suomen perintöprinsessan muodonmuutos toteutettiin värjäämällä aiemmin vaaleista hiuksista puolet tummaksi.

– Aiempaan on iso ero tällä hetkellä, mutta olen saanut tästä positiivisia kommentteja. Minulla on aika tummat silmät ja kulmat, ja tykkään käyttää tummaa silmämeikkiä, joten tämä sopii tyyliini hyvin.

Miss Suomen perintöprinsessa Maija Kerisalmi on nyt brunette.
Miss Suomen perintöprinsessa Maija Kerisalmi on nyt brunette.Maija Kerisalmi

Kerisalmella on pian edessään suuri koitos, kun hän suuntaa syyskuussa viideksi viikoksi Miss Maailma -kilpailuihin Indonesiaan. Sitä ennen edessä on vielä yksi kampaamokäynti, jolloin Maijan kilpailutyyli viimeistellään. Hiusten väri saattaa hyvinkin muuttua vielä ennen kisoja.

– En ole suunnitellut vielä hiustyyliä kilpailuihin, katsotaan mitä keksitään.

Ennen kisamatkalle lähtöä valmisteltavana on vielä hyväntekeväisyysvideo. Kilpailupukuja on myös mietittävä.

– Kisa kestää kaikkiaan viisi viikkoa, joten täytyy pakata varmaan pari kolme laukullista tavaraa mukaan, Maija nauraa.

Missifinalisti täytti pyöreitä - ikimuistoinen yllätys

(MTV3 – SARIANNE TÄHTIVAARA)

Lisää aiheesta:

Lola Odusogan upea muodonmuutos – toteutti täysin itsenäisesti: "Joulun aika on yllätyksiä täynnä"Kruunustaan luopuva Miss Suomi Essi Unkuri paljasti uuden aluevaltauksen: Lähtee Milanoon malliksi!Miss Suomi -finalisti Aino Aaltonen erottuu erilaisella hiustyylillä: "Mietimme sitä yhdessä tiimin kanssa"Shirly Karvisen uusi tyyli ihastuttaa somessa: ”Nyt on bueno”Mikä muodonmuutos! Miss Suomi Shirly Karvinen vaihtoi mustat hiukset vaaleaan kesätukkaanMiss Universum kisoihin matkustava Rosa-Maria Ryyti: Kuntokuuri on purrut
Maija Kerisalmi

Tuoreimmat aiheesta

Maija Kerisalmi
  • 11.10.202012:02
    Kauneus ja tyyli

    Missikisoista tuttu Maija Kerisalmi esitteli uuden tyylinsä – hiuksille tehtiin trendikäs muodonmuutos

  • 10.08.202011:00
    Vauvat

    Missikaunotar Maija Kerisalmi sai esikoisensa: "Jotain niin rakasta, ettei mitkään sanat riitä kuvailemaan tätä tunnetta"

  • 22.06.202016:09
    Seurapiirit

    Miss Suomi -kilpailusta tuttu Maija Kerisalmi odottaa esikoistaan – paljasti uutisen suloisella kuvalla: "Vielä viisi viikkoa kaksistaan"

  • 26.10.201807:10
    Seurapiirit

    Ex-missi Maija Kerisalmi avoimena vakavasta sairaudestaan MTV.fille: "En voi suunnitella elämääni hirveän pitkälle"

  • 13.10.201609:31
    Jonne Aaron

    Jonne Aaron ja missirakas erosivat: "Kai se pitää uskoa, kun lehdessä lukee"