Maajussille morsian -jaksossa nähtiin useammat kiusalliset treffit. Töllötuomarit pohtivat, mikä treffeillä meni pieleen, kun tilanne eteni piinaavaksi hiljaisuudeksi. Keskustelua herättää myös Ensitreffit-parien tuoreet selkkaukset.
MTV:n toimittajakaksikon Katri Utulan ja Katja Lintusen luotsaama Töllötuomarit perkaa tänään Maajussille morsian -ohjelman kiusallisia pikatreffejä, Ensitreffit alttarilla -parien konflikteja sekä Petolliset-ohjelman kiusaamistapausta.
Maajusseista etenkin Pekka ja Milla saivat kokea maanantai-illan jaksossa varsin kiusalliset treffit.
Pekan ja morsianehdokas Annan treffit muuttuivat lähinnä kysymys-vastaus -tilanteeksi sen jälkeen, kun Pekka oli pohtinut ääneen, veisikö heidän suhteensa mahdollisesti häneltä energiaa.
– Sitä oon miettinyt, että kuluttaisiko tämä parisuhde minun energiaani vai saisinko sitä, Pekka sanoi Annalle.
Lue lisää: Maajussi-Pekka, 31, yritti etsiä morsianta Tinderistä, kunnes oma mummu puuttui asiaan: "Hän totesi, että et voi ihastua..."
Tämän jälkeen Anna oli vain hiljaa.
– Anna varmaan loukkaantui Pekan kommentista niin paljon, ettei viitsinyt sen jälkeen enää puhua mitään. Minusta se kommentti oli loukkaava, Utula pohtii podcastissa.


