Oura-yrityksen mukaan Kim Kardashianin mainostus tuli yllätyksenä.
Miljardööri Kim Kardashian yllätti maanantaina 30.8. mainostamalla oululaista Oura-älysormusta Instagram Stories -osiossa 249 miljoonalle seuraajalleen.
– Yksi asia minusta. Minä saan nukuttua! Pitääkö kukaan muu Oura-sormusta nukkuessaan? Omien nukkumistottumusten seuraamiseen jää koukkuun! Kardashian kirjoitti vuorokauden ajan nähtävillä olevien julkaisujen yhteyteen.
Lue myös: Suomi mainittu! Kim Kardashian ylistää oululaista älysormusta – paljastaa jääneensä koukkuun
Tempaus osoittautui entistäkin yllätyksellisemmäksi, sillä kyseessä ei ollut Ouran puolesta maksettu mainos tai yhteistyö. Näin ollen mainostus tuli yllätyksenä myös heille. MTV Uutiset tavoitti yrityksen edustajan kommentoimaan tapausta.
– Kim löysi Ouran itse ja olemme innoissamme siitä, että hän rakastaa sormuksen hyötyjä ja oppii uutta unestaan, yrityksestä vastataan.

