Red Bullin Max Verstappenin isä-Jos ei usko, että heille ei tule käymään samalla tavalla kuten Lewis Hamiltonille ja hänen isälleen Anthonylle. Jos Verstappen puhui aiheesta F1-sarjan Beyond the Grid -podcastissa.
MAINOS
Koko F1-kausi C Morella!
Singaporen GP suorana 20.-22.9.
Pe: 1. harjoitukset klo 11.25,
2. harjoitukset klo 15.25
La: 3. harjoitukset klo 12.55, aika-ajot klo 15.55, ennakkotunnelmat klo 15.00
Su: Singaporen GP klo 15.05, ennakkotunnelmat klo 14.00Kaikki suorat ajolähetykset C More Maxilla ja cmore.fi -suoratoistopalvelussa
Verstappen ei usko, että samanlainen tilanne toistuu lähiaikoina kuin Hamiltonilla ja hänen isällään. Hamilton tuli F1-sarjaan hänen isänsä toimiessa tämän managerina. Kaksikolle tuli vuonna 2010 välirikko, joka vaikutti myös heidän henkilökohtaiseen suhteeseen.
Hamiltoneilla on nykyään parempi suhde, mutta Jos ei usko, että hänen täytyy astua nykyistä syrjemmälle, sillä hän antaa jo nyt tarpeeksi tilaa Maxille tämän oman urapolun luomisessa.
– En usko, että päädymme siihen pisteeseen, koska annan hänen tehdä omia asioitansa. Pidän kuitenkin korvani aina auki. En ole myöskään pelkästään valittamassa, että sinun ei pitäisi tehdä noin, vaan kerron hänelle myös hyviä asioita. Meillä on (Maxin manageri) paikalla ja hän puhuu Maxin kanssa. Meillä on myös erinomainen suhde henkilökohtaisella tasolla, Jos sanoo.

