Kenties Jordan oppi ainakin sen, ettei teinirakkaudesta kannata vitsailla somessa.
Jordan Scott haikaili teiniaikojensa ihastuksen perään, mutta sai lopulta enemmän kuin toivoikaan. 25-vuotias mies toivoi somessa saavansa yhteyden naiseen, jonka tapasi lomalla 12 vuotta sitten, kertoo Metro.
Teki julkaisun "kadoneesta rakkaudesta"
Jordan oli 14-vuotiaana rugbyjoukkueensa kanssa matkalla Ranskassa. Miehen kertomuksen mukaan Katie, 13, oli uimassa saman hotellin uima-altaassa. Jordan kertoo ihastuneensa tyttöön, ja kun matka päättyi, kaksikko päätti kirjoitella.
Britti-Katie kirjoitti Jordanille useita rakkauskirjeitä, joissa esimerkiksi luki "maailmani valaistuu, kun näen sinut, tunnen perhosia vatsassani". Jordan julkaisi kirjeitä Facebookissa ja kertoi toivovansa, että saisi taas yhteyden Katieen. Pian mediat kiinnostuivat "rakkaustarinasta".
– Tuohon aikaan pidin yhteyttä häneen, mutta ajan myötä yhteys katkesi. Nyt löysin nämä kirjeet ja haluaisin nähdä, voiko rakkautemme syttyä uudelleen, haluaisin kysyä häneltä kaikkea, Jordan maalaili Hull Livelle.
