Hyväntekeväisyydessä vuosia mukana olleelle Elastiselle Elämä lapselle -konsertti on vuoden tärkein tv-tapahtuma.
Elämä lapselle -konsertissa mukana jo vuodesta 2000 lähtien ollut tähtiartisti Elastinen on toiminut 5 vuotta Lasten klinikoiden Kummit ryn: hallituksen jäsenenä.
Miehen vastuualueena on ollut konsertin järjestämiseen liittyviä toimenpiteitä.
– Tämä on ainut luottamustoimi, mihin olen lähtenyt. On ollut hienoa olla mukana. Konsertti on vuoden tärkein tv-tapahtuma, Elastinen kertoo.
LUE LISÄÄ: Elastinen julkaisi kuvan rantakunnostaan – hymyilee ilman paitaa: "Pitkä kuuma kesä"
Elastisen mukaan Suomen eturivin tähtiartistit satsaavat paljon konsertin näyttäviin esiintymisiin. Mukaan pääsevät vain tarkkaan valitut henkilöt.
– Monelle meistä tämä on ainoa kerta, kun pääsee esiintymään suorassa lähetyksessä prime timessa. Musabusiness ei olisi sama ilman tätä. Esiintyjät haluavat tehdä näyttäviä numeroita, mies kertoo.


