Christina Hendricksin muotisalaisuus: Tämä väri korostaa uskomatonta vartaloa
Alkuviikosta järjestetyssä Emmy-gaalassa viihtynyt hurmaava näyttelijäkaunotar Christina Hendricks todisti, kuinka upeasti musta väri korostaa sekä hänen erityisen vaaleaa hipiäänsä että hänen upeita naisellisia kurvejaan.
Näyttelijä Christina Hendricks, 38, käänsi katseet Emmy-gaalassa mustassa iltapuvussa, joka sai tähden sädehtimään entisestään. Näyttelijätär onkin viimeisen vuoden aikana luottanut usein vaatevalinnoissaan mustaan väriin.
Emmy-gaalaan Hendricks oli valinnut ylleen Christian Sirianon mustan iltapuvun, jonka olkia koristivat pitsiset yksityiskohdat. Vaaleahipiäisen näyttelijättären iho hehkui mustassa iltapuvussa kauniisti ja kirkkaanpunainen huulipuna lisäsi entisestään kontrasteja tähden asukokonaisuuteen. Iltapuvun seuraksi näyttelijätär oli valinnut Edie Parkerin clutch-laukun.
Hendricks on viimeisen vuoden aikana valinnut tärkeisiin tilaisuuksiin useaan otteeseen mustaa ja paljastanut samalla tyylisalaisuutensa: Hendricks tietää, että mustat tyköistuvat asut imartelevat sekä hänen vartaloaan että hänen kuulasta, vaaleaa ihoaan. Myös pitsi on yksi tähden ehdottomista suosikkimateriaaleista.
Lisää muotiasiaa Muodin huipulle -sarjassa:
Lue myös:
AVA / Heli Kuitunen
Kuvat: Getty Images
Uusimmat
-
09:14
Kärpät-tähdeltä paljonpuhuva kommentti – tältä Jesse Puljujärvi näytti Ouluun palatessaan
-
09:06
Ulosajo! Zlatan Ibrahimovicin törkeät sanat raikasivat Milanossa, hyökkääjäjättiläiset ajautuivat rajuun kähinään
-
09:03
Tarttuuko koronavirus ruoasta, ja voiko valkosipulia syömällä ehkäistä tartunnan? WHO vastaa
-
09:02
Maahanmuuttovirasto: Suomessa ennätysmäärä ihmiskaupan uhreja, valtaosa pakkotyöhön joutuneita
-
09:01
Anna: Krista Kosonen kertoo harvinaisessa haastattelussa perhearjestaan – muutti Norjaan kahdestaan tyttärensä kanssa: "Alku oli raastavaa"
-
08:57
Konkurssien määrä romahti koronavuonna – yritysten hätäapu päättyy pian
-
08:50
Mies kävi ostoksilla, huollatti autonsa ja tappeli naapurinsa kanssa, vaikka olisi pitänyt olla koronakaranteenissa: Sai miljoonasakot
-
08:33
Ansiopäivärahan saajien määrä oli viime vuonna suurin 20 vuoteen – määrä kasvoi yli 85 prosenttia toissavuodesta
-
08:32
Matkustusrajoitukset iskevät Ruotsissa yhteen suomalaisryhmään – kirjeenvaihtaja ihmeissään, miksi maan tartuntamäärien puolittumisesta on vaiettu
-
08:25
Kuluttajat luottavat talouteensa enemmän kuin kahteen vuoteen – elinkeinoelämä pitää tilannetta heikkona, mutta näkymiä valoisana
-
08:14
MTV:n kysely: EU-yhteistyön syventäminen puolustuksessa ja turvallisuudessa saa suurelta valiokunnalta vihreää valoa: "Parempi olla yhtenäinen ja vahva toimija"
-
08:10
Nainen olikin koiran paras ystävä? Tutkimus avaa mielenkiintoisia piirteitä koirien ja ihmisen välisen siteen taustalla
-
08:03
NHL:n yön suomalaiset: Sieltä se tuli – suomalaishyökkääjälle avauspiste neljännellä NHL-kaudella
-
08:00
Toista lastaan Jukka Hildénin kanssa odottava Chachi Hildén hehkuu upeassa raskauskuvassa: "Olet niin kaunis"
-
07:56
Matkustusrajoitukset kiristyivät, kaupunginjohtajalta osuva vertaus Tornion ja Haaparannan arjen mullistukseen: "Sama kun laitettaisiin Aurajoen kohdalta poikki"
-
07:35
Itsensä miljooniin laulanut Billie Eilish, 19, kertoo opettelevansa edelleen rahankäyttöä – äimistyi, kun kuuli mitä murot maksavat
-
07:15
Mikael Granlund loisti ratkaisuhetkillä – Nashvillen voitossa hieno suomalaispanos
-
07:12
Kun someen kylvää vihaa ja pelkoa, se palkitaan näkyvyydellä, mutta keskustelu rapautuu, varoittavat tutkijat – nämä asiat jokaisen some-keskustelijan tulisi ymmärtää
-
07:05
Lewis Hamiltonilta tunnustus F1-uransa parhaasta päätöksestä – muisti Ayrton Sennan kultaisen ohjeen
-
06:59
Superenergiset yrittäjämiehet eivät tunnistaneet uupumuksen oireita: "Väsymys ja ammatillisen itsetunnon heikkeneminen kuulostivat yrittäjän maanantailta"
-
Lataa lisää