Laulaja Christina Aguileran innokkuus tarttua pulloon on alkanut käydä lähipiirin hermoille. Tähti viettää suuren osan ajastaan baareissa poikaystävänsä kanssa.
Christina Aguilera, 30, ei avioeronsa jälkeen ole ollut oma itsensä. Aguileran ystävät ja sukulaiset ovat huolissaan tähden juoputteluputkesta. Blondi viettää suuren osan ajastaan ryyppyreissuilla poikaystävä Matthew Rutlerin kanssa.
– Hänen juomisensa on riistäytynyt käsistä, Aguileran ystävä paljastaa Us Weekly -lehdelle.
Aguilera ei ystävän mukaan enää huolehdi yhtä paljon pojastaan Maxista kuin aiemmin. Tähden juominen on myös karkottanut osan hänen ystävistään. Loput ystävistä ovat sairaina huolesta.
Aguileran juominen alkoi Burleski-elokuvan promokiertueelta.
– Jokaisessa kaupungissa, jossa he kävivät – Lontoossa, Tokiossa – Christina oli humalassa ja Mattin piti kantaa hänet kotiin.


