Plutonium 74 -yhtyeessä laulavan Ylermi Rajamaan mukaan Pää edellä -sarjan huumori on ronskia, mutta sarjassa ei mässäillä väärillä asioilla.
Kalle Lambergin, Lauri Tilkasen ja Kai Vaineen kanssa uutta Elisa Viihteen Pää edellä -tilannekomediasarjaa tähdittävä Ylermi Rajamaa, 35, kehuu uuden komediasarjan kuvausten olleen erittäin hauskat.
Sarjan trailerin perusteella luvassa on rankkaa huumoria.
– Tuossa nähtiin vielä erittäin siistiä materiaalia. Vähän kauhulla odotin, että mitä sieltä tulee, mutta toisaalta miksi sitä odottaisi kauhulla sellaista, mikä tulee ilmi syksyllä kuitenkin. Nyt on liian myöhäistä hypätä junasta, enkä sitä haluaisikaan. Kuvaukset olivat erittäin hauskat, Rajamaa kertoo MTV.fille.
– Kyllä sarjan huumoria on mietitty erittäin paljon, että missä menee raja. Vaikka Pää edellä -sarjassa välillä mennäänkin rajoilla, niin siinä katsotaan maailmaa oikeasta kulmasta eikä mässäillä väärillä asioilla.



