Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tyttöystävä bongasi Huuhkajien pelaajalle uuden joukkueen: "Muutama stressaava viikko meni"

1:30Kaikki yhdessä me mentiin kisoihin! Koko yleisö lauloi, kun Lukas Hradecky huudatti kansaa torillaVideolla tunnelmia Huuhkajien torijuhlasta EM-kisapaikan varmistumisen jälkeen.
Julkaistu 21.01.2020 12:52

MTV URHEILU – STT

Suomen jalkapallomaajoukkueen pelaajaringissä mukana oleva Robert Taylor allekirjoitti maanantaina sopimuksen Norjan pääsarjaseura Brannin kanssa. Taylor, 25, siirtyy bergeniläisseuraan Norjan ylimmältä tasolta viime kauden päätteeksi pudonneesta Tromssasta.

–  Tyttöystäväni luki, että Brann on kiinnostunut minusta. Halusin seuraan heti. Muutama stressaava viikko tässä meni, mutta nyt kaikki on kunnossa ja on hienoa olla täällä vihdoin, Taylor totesi Brannin sivuilla.

–  Robert on jännittävä hyökkäyspään pelaaja, joka vahvistaa meitä. Se, että hän pystyy pelaamaan useammalla pelipaikalla, on myös hyväksi meille, Brannin urheilujohtaja Rune Soltvedt kehui suomalaishankintaa.

Taylorin sopimus kattaa kauden 2022. Taylor on pelannut A-maajoukkueessa kaikkiaan kymmenen ottelua.

Lisää aiheesta:

Huuhkajien EM-kisapaikan sinetöinyt hyökkääjä vaihtaa seuraa – "Sopii tyyliltään minulle täydellisesti"Suomen maajoukkuepelaaja siirtyy Norjaan Simo Valakarin joukkueeseen – "Useat seurat monista maista olivat kiinnostuneita"Suomalaisässälle pitkä sopimus Simo Valakarin luotsaamaan norjalaisseuraanEero Markkasen lainapesteille jatkoa – heti uuteen seuraanSuomalaisvahti hyvästeli Fulhamin – uusi osoite TanskassaHuuhkajien puolustaja ei saanut jatkosopimusta
HuuhkajatJalkapalloUrheilu

Tuoreimmat aiheesta

Huuhkajat
  • ti20:20
    Lukas Hradecky

    Lukas Hradecky on koditon Monacossa

  • 11.9.17:42
    Lukas Hradecky

    Lukas Hradeckysta surkea uutinen – pitkään sivussa

  • 10.9.14:24
    MM-karsinnat

    Cristiano Ronaldolle jälleen uusi ennätys

  • 10.9.08:53
    MM-karsinnat

    Erling Haaland täysin pitelemätön: Norja järjesti järisyttävän maalijuhlan ja marssii kohti MM-kisoja

  • 9.9.09:23
    MM-karsinnat

    Ruotsin jalkapallofiasko johti raivoisaan rapavyöryyn: "Häpeällinen suoritus"