Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Suomalaistähti valloitti Hollywoodin punaisella matolla – katso kuvat ensi-illasta!

Musta pitsi korosti Viitalan vaaleaa hipiää.
Musta pitsi korosti Viitalan vaaleaa hipiää.Splash
Julkaistu 25.01.2013 08:56(Päivitetty 25.01.2013 11:11)

Suomalaisnäyttelijä Pihla Viitala hämmästytti eilen häikäisevällä olemuksellaan Hollywood-tähtien joukossa punaisella matolla.

Splash

Hannu ja Kerttu: Noitajahti -elokuvassa näyttelevä 30-vuotias suomalaisnäyttelijä Pihla Viitala edusti upeana elokuvan ensi-illassa maailmantähtien joukossa. Upea suomalaiskaunotar erottui joukosta edukseen upean lookinsa ja suloisen olemuksensa vuoksi.

Viitala oli valinnut ylleen pitsisen mustan mekon, jonka alta kuulsi läpi valkoinen kangas. Näyttävin mustin strassein ja brodeerauksin koristeltu musta pitsi sopi vaaleahipiäisen tähden ylle.

Aiemmin vaaleahiuksisena viihtynyt Viitala oli kihartanut lämpimänruskeiksi värjätyt hiuksensa 1950-luvun tyylistä muistuttavasti hallituille laineille. Upeat kimmeltävät korvakorut ja hillitty meikki täydensivät luonnonkauniin tähden tyylin.

Vain tovi sitten esikoisensa synnyttänyt Viitala vaikuttaa karistaneen raskauskilonsa vauhdilla. Pyöristyneestä vartalosta ei näkynyt merkkiäkään Viitalan poseeratessa tyköistuvassa iltapuvussaan upeana.

Suureen suosioon Suomessa nousseissa Käsky- ja Rööperi-elokuvissa näytellyt Viitala tekee parhaillaan ennennäkemätöntä läpimurtoa kansainvälisillä valkokankailla. Viitala on näytellyt Hollywood-roolinsa lisäksi myös norjalaisessa komediasarjassa ja hänet on kiinnitetty amerikkalaiseen L.A. Noir -tv-sarjaan.

Musta pitsi korosti Viitalan vaaleaa hipiää.Splash

Viitala poseerasi tottuneesti kuvaajille.Splash

Viitalan rinnalla punaisella matolla poseerasivat muun muassa Jason Bournen roolista tutuksi tullut näyttelijäkomistus Jeremy Renner sekä näyttelijäkaunottaret Marley Shelton, Famke Janssen, Gemma Arterton ja Zoë Bell.

Pihla Viitala poseeraa huikeassa seurassa.Getty Images

Jeremy Rennerkin viihtyi Hannu ja Kerttu: Noitajahti -elokuvan ensi-illassa.Splash

Famke Janssen edusti upeassa smaragdinvihreässä mekossa ensi-illassa.Splash

AVA on myös Twitterissä! Käyttämällä twiitissäsi hashtagia #avatv viestisi voi päästä telkkariin. Tykkää AVAsta myös Facebookissa!


Lue myös:

AVA

Kuvat: Splash, Getty Images

Teksti: Heli Kuitunen

Lisää aiheesta:

Ex-Pussycat Dolls -tähti säteili punaisella matolla – esitteli treenattua vartaloaanHarlinit poseeraavat tyylikkäinä Cannesin elokuvafestivaaleilla – Johannan raskaustyyli ihastuttaaHollywood-tähti Sharon Stonen, 63, upea asu käänsi katseita: "Tästä unelmat on tehty"Tunnistaisitko tätä näyttelijätärtä? Nicole Kidman ikuistettiin erikoisessa tyylissäUhkea Rihanna varasti huomion avonaisella asulla – ”Silmät tänne ylös"Mitä kaula-aukkoja! Oscarit tihkuvat glamouria – kuka on illan seksikkäin?
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 00:00
    Tekoäly

    Kertooko ajatusviiva tekoälyn käytöstä? Näin kommentoivat asiantuntijat

  • Eilen19:12
    Testit

    Ymmärrätkö suomalaiset murresanat? Testaa tietosi!

  • Eilen18:04
    Takaisinvedot

    Oletko pähkinä- tai vehnäallergikko? Karl Fazerin konvehtirasiassa vääriä suklaita

  • Eilen16:55
    Liikenneturvallisuus

    "Sehän lähti ihan lapasesta" – Sanna testasi, kuinka vaikea on saada auto hallintaan liukkaalla kelillä

  • Eilen14:16
    Ruoka

    Helppo pullajälkkäri on nyt jättihitti somessa! Testaa vaikka isänpäiväksi