Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Stunttikuski tasapainotteli legendaarisessa kilpailussa kahdella renkaalla – auto nurin maaliviivan jälkeen

1:27Stunttimies osallistui legendaariseen kilpailuun omalla tyylillään – kahdella renkaalla
Julkaistu 30.06.2016 14:13

MTV LIFESTYLE

F-PACE on Jaguarin ensiaskel maasturimarkkinoille. Legendaarisessa Goodwood Hill Climb -tapahtumassa nähtiin kyseiseltä autolta ja sen ohjastajalta varsin poikkeuksellinen suoritus.

Maailmankuulu brittiläinen stunttimies Terry Grant on aiemminkin laittanut autoja koetukselle. Viime syksynä hän muun muassa teki maailmanennätyksen selviydyttyään tällä samaisella Jaguarilla maailman suurimmasta 360-asteen luupista.

Tällä kertaa Grant nähtiin Jaguarin F-Pacen puikoissa Isossa-Britanniassa, jossa hän osallistui Goodwood Hill Climb -tapahtumaan. Autoilevan maailman mekaksikin kutsutussa tapahtumassa nähdään vuosittain toinen toistaan upeampia autoja kilpailemassa mäen kuninkuudesta.

Oheisella videolla nähdään Grantin onnistunut suoritus, mutta se, mitä video ei kerro, on se mitä tapahtui maaliintulon jälkeen.

Grant ilmeisesti ei saanut pidettyä autoa hallinnassa enää maaliviivan jälkeen, vaan kuvista päätellen auto on kiepsahtanut nurin. Kenenkään ei tiedetä loukkaantuneen.

Lisää aiheesta:

Norjalaiset hurjapäät pistivät kulahtaneen Sierran kiitämään jääradalla yli 280 km/h – tämä video ei jätä kylmäksi!Rusinaksi mällätty superauto löytyi hylättynä keskeltä autiomaata – miten tästä voi selvitä hengissä?Video: Legendaarinen B-ryhmän ralliauto romuttui pahasti näytösajossaNäin kroatialainen supersähköauto romuttui – mutkainen tie oli liikaaKuljettaja yritti leffoista tuttua stunttia – kippasi maasturinsa katolleenTop Gear -tähden ajama ja tuunaama Porsche myytiin pilkkahintaan
JaguarAutotLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Jaguar
  • 27.11.202419:01
    Takaisinkutsut

    Kiusallinen ongelmien kierre poikki: Jaguar ostaa asiakkailta liki 3 000 sähköautoa takaisin

  • 23.04.202313:55
    Autot

    Jaguar Land Rover brändää itsensä uusiksi – tällaisia nimiä sen autot kantavat jatkossa

  • 25.05.202210:10
    Autot

    Filmitähti sai eteensä niin hyvän pihvin, että lahjoitti kokille Jaguarinsa: "Valitse noista joku"

  • 11.04.202214:15
    Autot

    David Beckham ei kitsastellut Brooklynin ja Nicolan häälahjassa – tämän upean Jaguarin ulkonäkö voi pettää

  • 27.06.202113:58
    Autot

    Jaguar myy reilun kolmen vuoden päästä pelkkiä sähköautoja – paljastaa nyt, mitä kaikkein halvin maksaa