Sopivassa suhteessa: Miehen ikävä

Julkaistu 20.12.2010 19:19

Helmen blogisti huoltaa avioliittoa keittotaitojensa avulla. Tällä kertaa Elli kirjoittaa miehen ikävästä.

Elli Mäkilä on 32-vuotias toimittaja-käsikirjoittaja, joka Helsingissä vietettyjen nuoruusvuosiensa jälkeen päätyi rekkamiehen vaimoksi Lohjalle. Nyt Mäkilä huoltaa avioliittoaan oikein valituilla raaka-aineilla – rakkausaineilla, kuten Mäkilä itse niitä kutsuu.

Tällä kertaa Elli kertoo miehen ikävästä ja siitä, miten ikävöinnin seurauksena mökötettiin.

"Reissusta palattuani mies myös osoitti mieltään, sillä huomasin käyväni iloista jälleennäkemisen dialogia ihan keskenäni. Kysyin kyllä mieheltä, mutta jouduin vastaamaan aina itse. Kun mieshän ei koskaan sano ikävöineensä. Hän mököttää vihjatakseen, että "kotona olisit ollut hyödyllisempi". "

Lue koko merkintä!

Mäkilän blogi on huumoriin naamioitu päiväkirja, jonka kokeellisessa keittiössä testataan romantiikannälkäisen eksoottiset mausteet, villit yrtit ja mielen tyynnyttävät muhennokset.

Kaikki reseptit myös Makuja-sivulla!

MTV3/Helmi

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle