Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Rosanna Kulju luopuu huulitäytteistään – jännittää, miltä näyttää operaation jälkeen: "Haluan oman hymyni takaisin"

8:32Tällaista on nykymissin arki: Suorassa lähetyksessä Miss Helsinki 2020 Inna Tähtinen ja kilpailun järjestäjä Rosanna KuljuHallitseva Miss Helsinki Inna Tähtinen ja kilpailun järjestäjä Rosanna Kulju MTV Uutiset Liven haastattelussa.
Julkaistu 15.10.2020 11:40
Toimittajan kuva
Katja Lintunen

katja.lintunen@mtv.fi

Rosanna Kulju ajautui vuosien kierteeseen, kun hän laittoi ensimmäisen kerran täytettä huuliinsa.

Missikaunotar ja somevaikuttaja Rosanna Kulju on kertonut avoimesti julkisuudessa kauneusoperaatioistaan, joita hänelle on tehnyt. Kulju kertoi vuosi sitten GRLGANG-podcastissaan, että hän katuu erityisesti sitä, että otti aikoinaan täytettä huuliinsa, koska siitä tulee monesti loputon kierre.

Nyt Kulju paljastaa Instagram Tarinat -osioissa, että hän aikoo ensi viikolla luopua huulitäytteistään.

– Varasin maanantaille ajan, haluan huulitäytteet pois. Nämähän ovat olleet minulla ikuisuuden, mutta ei lähde kunnolla pois.

– Minua jännittää, miltäköhän näytän. Haluan oman hymyni takaisin.

LUE MYÖS: Rosanna Kulju kertoo elämäntavoistaan – paljastaa myös painonsa: "Elämää tämä vaan on, välillä mennään ylös ja välillä alas"

Kulju on tunnettu avoimuudestaan somekanavillaan, eikä niin sanotusti kaunistele totuutta, vaan puhuu asioista niiden oikeilla nimillä. Hän kertoi aiemmin tällä viikolla treenaamisestaan ja ruokailutottumuksistaan.

Kuljulla ei ole ollut varsinaista ruokavaliota pariin vuoteen, vaan hän pyrkii syömään tavallista ruokaa.

– Pyrin valitsemaan fiksuja välipaloja ja ennen kaikkea syömään säännöllisesti. Herkuttelen silloin kun tekee mieli, välillä kerran viikossa ja välillä viis kertaa viikossa. Viime aikoina mulla on unettomuuden takia ollut ruokahalukin hukassa ja siksi mun ystävä auttaa mua nyt vähän takaisin siihen normaaliin ruokarytmiin. 

Kulju kirjoittaa, ettei ota painosta mitään stressiä. 

– Tämä paino joka mulla on nyt (veikkaan 70kg mulla ei ole vaakaa) on mulle tosi ok. 5kg sinne tai tänne ei tunnu missään, elämää tämä vaan on ja välillä mennään ylös ja välillä alas.

Lisää aiheesta:

Rosanna Kuljulta kyseltiin hänen painostaan – vastasi rehellisesti uteluihin: "70 kg pukee mua mainiosti"Rosanna Kuljun kauneusoperaatio meni pieleen – someseuraajat huomasivat muutoksen kaunottaressa: "Olen itkenyt tätä niin paljon, etten jaksa enää"Rosanna Kulju poistatti huulitäytteensä – kuvat ennen ja jälkeen: "Olen tosi tyytyväinen"Rosanna Kulju kertoo elämäntavoistaan – paljastaa myös painonsa: "Elämää tämä vaan on, välillä mennään ylös ja välillä alas"Rosanna Kulju julkaisi liudan upeita lomakuvia – taustalla vakavampi viesti: "Jatkuva arvostelu ja joka asian kyttääminen on nyt johtanut mun kohdalla tähän"Rosanna Kulju julkaisi rehellisen kuvaparin ja tärkeän viestin – seuraajat hullaantuivat: "Mitä sitten, jos on vähän enemmän kiloja?"
Rosanna KuljuSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Rosanna Kulju
  • 22.8.19:30
    Seurapiirit

    Rosanna Kuljulta tunteikas päivitys: "Ei mene päivääkään, etten ikävöisi sinua"

  • 2.6.11:02
    Sara Sieppi

    Sara Sieppi juhlisti syntymäpäiviään näyttävästi – mukana useita julkkiskaunottaria

  • 3.4.12:40
    Seurapiirit

    Rosanna Kulju rakkaudentäyteisissä kuvissa miehensä kanssa: "Elämäni rakkaus"

  • 19.2.17:01
    Miss Helsinki

    Rosanna Kulju julkaisi muistoja vuosien takaa: "Sain kohun aikaan olemalla rumin missi koskaan"

  • 17.12.202420:39
    Seurapiirit

    Rosanna Kulju kertoo elämäntilanteestaan – yhteenpaluu ja uusi koti Oulussa