Tämän vuoden teinikomeetan Pikku G:n debyyttialbumi Räjähdysvaara on vuoden 2003 ensimmäinen 100 000 myydyn kappaleen maagisen rajan ylittänyt äänite. Tällä hetkellä albumin myynti on jo lähes 110 000.
Viime toukokuussa julkaistu Räjähdysvaara nousi miltei heti ilmestyttyään Suomen virallisen albumilistan sijalle yksi ja pysytteli siellä huimat yhdeksän viikkoa. Albumilistan top 10:ssä Pikku G on komeillut jo 28 viikkoa. Pikku G:tä ja Räjähdysvaaraa voitaneen kutsua vuoden yllättäjäksi, sillä vielä tänäkään päivänä ei Pikku G:n kappaleita löydy yhdenkään radioaseman soittolistoilta.
Pikku G:n matka maineeseen alkoi viime helmikuussa, jolloin ensimmäinen single Shala-la-la julkaistiin. Kesään mennessä Shala-la-la ja toinen single Romeo ja Julia olivat löytäneet tiensä teiniyleisön sydämeen ja hurja suosio oli ovella. Kesällä VR:n makasiineilla kuvattu video Me ollaan nuoriso ja kappaleesta julkaistu single nostattivat biisin suomalaisen nuorison kesän 2003 tunnuskappaleeksi.
Pikku G on koko syksyn keikkaillut ahkerasti mm. maineikkaan Rockin' Da Northin kanssa. Joulukuun alussa Pikku G:n Räjähdysvaara-albumista julkaistiin XXL-painos, joka sisältää itse albumin lisäksi myös musiikkivideoita, live-taltiointeja sekä kaksi uutta kappaletta. Ensi keväänä Pikku G:n ohjelmistossa on kattava kiertue ja hän on mukana oman "possensa" Royal Familyn tulevalla levyllä.