Fox Newsin lähteen mukaan Pamela Andersonin ja Jon Petersin liitto kaatui yhteiselon hankaluuksiin.
Playboy-lehdestä ja Baywatch-sarjasta tähteyteen noussut näyttelijä ja aktivisti Pamela Anderson, 52, avioitui 20. tammikuuta elokuvatuottaja Jon Petersin, 74, kanssa. Häät tulivat yllätyksenä, sillä pariskunta ei ollut julkisesti kertonut edes seurustelevansa.
Avio-onnea ei kestänyt pitkään, sillä muun muassa CNN kertoo, että pari on eronnut. Liitto kesti vain 12 päivää.
– Olen ollut otettu Jonin ja minun liittoni saamasta lämpimästä vastaanotosta. Olisimme hyvin kiitollisia tuestanne myös sen suhteen, että otamme nyt aikaa ollaksemme erillämme ja pohdimme, mitä tahdomme elämältä ja toisiltamme, Anderson muotoili CNN:lle toimittamassaan lausunnossa.
Lue myös: Pamela Anderson avioitui elokuvatuottajan kanssa – deittailivat yli 30 vuotta sitten
– Elämä on matka ja rakkaus on prosessi. Tämä universaali totuus mielessämme olemme päättäneet lykätä vihkitodistuksemme virallistamista ja laitamme uskomme prosessiin, hän lisäsi.

