Energinen laulaja Mariko Pajalahti esiintyy ensi viikosta lähtien Helsingin Kaupunginteatterin Spring Awakening -musikaalissa. Puuhakas tähti kuitenkin tunnustaa, että rajulla työnteolla on ollut ikäviäkin vaikutuksia.
Metro-lehden haastattelema Mariko kertoo, että soololevyprojektista ja muista esiintymisistä ja projekteista seurasi kesällä 2008 loppuunpalaminen.
Suurimmat ongelmat naiselle koituivat Fabulous Tonight -soololevystä.
– Siinä oli levyn ilmestyminen, haastattelut ja promokuvista aiheutunut kohu. Typerät puheet pyörivät takaraivossa, joten päätin perua työt koko viikolta ja sulkea puhelimeni. Se tuntui hirvittävältä, ja toimii edelleenkin varoittavana esimerkkinä, nainen kertoo lehdelle.

Promokuvissa Mariko poseerasi ilman vaatteita, mistä kohu syntyikin.
Hän kertoo tasapainon löytyvän urheilusta työkiireiden keskellä.
– Kun on tälläinen höpöttelevä tyyppi, niin jooga rauhoittaa, Mariko kertoo keinosta selättää stressi.
(MTV3)
