Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kuvat: Toimiiko pyjaman malli juhla-asuna? Veitola hurmaa rohkealla tv-tyylillään

Maria Veitola rohkaisee ihmisiä pukeutumaan omien mieltymystensä mukaan.
Maria Veitola rohkaisee ihmisiä pukeutumaan omien mieltymystensä mukaan.MTV
Julkaistu 13.04.2016 10:29

MTV VIIHDE

Enbuske, Veitola & Salminen -talk show'ssa ohjelman naispuolinen juontaja on joka viikko säväyttänyt näyttävillä asuillaan.

Maria Veitola pohti jo vuosia sitten tv-uransa alussa, että mikä on hänen oma tyylinsä. Stailisti Minttu Vesalan kanssa hän havahtui siihen, että ruudussa näkyy yllättävän vähän hameita ja korkokenkiä.

Siitä lähti ajatus omaan, näyttävään tyyliin, joka ei paljasta liikaa, mutta on varmasti mieleenpainuva.

Maria Veitola haalari

Mustavalkoista haalaria hehkutettiin myös sosiaalisessa mediassa lähetyksen aikana.MTV

LähiskenkäVeitolalle huimatkaan korot eivät ole ongelma.MTV

VeitolaRED1Tänä keväänä paljaat olkapäät saavat näkyä.MTV

Kevään puhutuimmassa keskusteluohjelmassa Veitolan puvustuksessa merkittävä rooli on ollut myös Laura-Melanie Hechtillä. Ennen jokaista lähetystä naiset yhdesssä valitsevat juuri siihen iltaan parhaan mahdollisen asun.

– Myös vieraiden vaatevalinnat vaikuttavat. Kun Minka Kuustonen oli vieraana, oli hänellä tismalleen samanvihreä mekko, kuin mitä olimme Marialle ajatelleet. Onneksi meillä oli useampi vaihtoehto. Emme joutuneet pukemaan naisia toistensa näköisolennoiksi, Hecht kertoo MTV.fille.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

VeitolaSarasvuoKelaJari Sarasvuo esittelee Duudsonit-tohveleitaan ja tiikerisukkiaan. Anssi Kela ihmettelee vieressä.MTV

Veitola Kenkä ParikkaMyös Veitola tykkää leikitellä. Tässä jalassa pandasandaalitMTV

Veitola itse rohkaisee ihmisiä pukeutumaan niin kuin haluavat. Toki työpukeutumisessa pitää huomioida useampiakin seikkoja, mutta vapaa-ajalla saa Veitolan mielestä revitellä.

– En ymmärrä miten joku sanoo, ettei uskalla pukeutua omien toiveidensa mukaan. Sen kun pukee päälle vaan! Jos jonkun mielestä vaikka pörröneule näyttää sinun päälläsi hassulta, niin antaa ajatella, Veitola innostaa persoonallisesta tyylistä haaveilevia.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

VeitolaKiinaVeitola ja stylisti Hecht suosivat myös suomalaista suunnittelua. Tämäkin veistoksellinen asu on aasialaisista vaikutteistaan huolimatta suomalaisen taidonnäyte.MTV

PyjamaVeitola osoitti, että jopa pyjamamallinen asu voi olla juhlavan näyttävä.MTV

Veitola kulta-asuSama kuosi päästä varpaisiin tuo pituutta.

Enbuske, Veitola & Salminen -talk show'n ensimmäisen tuotantokauden viimeinen lähetys torstaina 14.4. kello 21:00 MTV3-kanavalla.

Lisää aiheesta:

Muotineuvoja puki Petterin kolmeen erilaiseen asukokonaisuuteen – Sami Sykkö arvioi arkisen, juhlavan ja rohkean lookin: "Näytti yllättävän hyvältä"Kuvat: Radiotähti Hjalliksen piinapenkkiin – näin Jaajo Linnonmaa on muuttunutKuvat: Krista Siegfridsillä rohkea tyyli – lateksia ja sambabikinitKuvat: Tyylitaituri Maria Veitola hurmasi kokohaalarissa – onnistuisiko sinulta?Maria Veitolalle ulkonäöstä rankkaa törkypalautetta: En voi pahoittaa mieltäniKuva: Aikahyppy vuoteen 1997 – Maria Veitola poseeraa tiukassa topissa
Enbuske, Veitola & Salminen

Tuoreimmat aiheesta

Enbuske, Veitola & Salminen
  • 29.02.202407:01
    Yökylässä Maria Veitola

    Kissa nostetaan pöydälle heti eteisessä – näin Maria Veitola ja Sara Sieppi käyvät läpi välejään hiertäneen kohuhaastattelun

  • 25.11.202311:36
    Roope Salminen

    Roope Salminen on antanut anteeksi Tuomas Enbuskelle huonon käytöksen keskusteluohjelman kulisseissa: "Se oli traumaattinen kokemus"

  • 23.11.202316:28
    Tuomas Enbuske

    Tuomas Enbuske kommentoi käytöstään keskusteluohjelman kuvauksissa: "Olin pahasti maaninen ja psykoottinen"

  • 05.11.202008:58
    Tuomas Enbuske

    Suosikkijuontaja Tuomas Enbuske katosi julkisuudesta viime syksynä – rikkoi vihdoin hiljaisuuden

  • 26.02.202009:59
    Jari Sillanpää

    Jari Sillanpää kommentoi toimittajien pommituksessa huumeidenkäyttöään: "Mä en tarvitse niitä nyt"