Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

KUVA: Minna Haapkylän tuttu hiustyyli muuttui roolia varten

Lehtikuva
Julkaistu 25.07.2014 08:01

MTV VIIHDE

Punapäänä tunnettu näyttelijä Minna Haapkylä joutui muuttamaan hiustyyliään Armi Ratian roolia varten.

Näyttelijä Minna Haapkylä tähdittää kesällä kuvattua, Armi Ratiasta kertovaa elämänkertaelokuvaa Armi elää!

Ratiaksi muuntautumiseen on Haapkylältä vaadittu pieniä muutoksia. Esimerkiksi näyttelijän hiussävyä on muutettu ruskeampaan suuntaan. Elokuvan ohjaaja Jörn Donner kuitenkin toteaa, että sen suurempia muutoksia Haapkylän ulkonäköön ei ole tehty.

– Onhan Haapkylä vähän muuttunut, mutta emme me mitään näköispatsasta tässä tee. Kyllähän Ratiakin tuli aikanaan pyylevämmäksi, mutta mitään sellaisia muutoksia ei ole tehty. Teemme värikkään ja mielenkiintoisen kuvan naisesta.

Minna Haapkylä Armi Ratian roolissaLasse Lecklin

Ratian miehen Viljon roolissa puolestaan nähdään näyttelijä Hannu-Pekka Björkman. Tilanne voisi olla kiusallinen, sillä näyttelijäpariskunta käy parhaillaan läpi avioeroa. Kuvauksista on kuitenkin suoriuduttu mallikkaasti.

– Eiväthän he tosiaan enää ole naimisissa. Onhan tämä sinänsä omituinen yhteensattuma, sillä parihan eroaa myös valkokankaalla, elokuvan ohjaaja Jörn Donner naurahtaa. 

Minna Haapkylä ja Jörn Donner Armi elää! -elokuvan kuvauksissa

Lisää aiheesta:

Roope Salminen joutui tiukalle kuurille alastonkohtauksen vuoksi: "Tässä tavoitellaan kuitenkin kansainvälistä yleisöä"Erika Vikmanille esitettiin pysäyttävä kysymys – teki lopulta päätöksen, joka ei ole kaduttanut: "Hetken aikaa pohdin, tuntuuko se liian henkilökohtaiselta"Reino Nordinille leffarooli: "Pahiksen näytteleminen sopii hyvin"Timo Koivusalo uudesta Risto Räppääjä -elokuvastaan: Otan paineita positiivisessa mielessäPirkka-Pekka Petelius pahastui tarjotusta roolista – ei haluaisi muistuttaa hahmoaanPutous-tähdillä seksikohtaus uutuuselokuvassa: "Hätäinen ja nopea"
Minna HaapkyläElokuvat
Lasse Lecklin

Tuoreimmat aiheesta

Minna Haapkylä
  • 25.6.10:12
    TV-ohjelmat

    Nyt se on varmaa – tällä kanavalla Queen of Fucking Everything -menestyssarja jatkuu

  • 22.5.16:03
    Laura Malmivaara

    Image: Queen of Fucking Everything saa jatkoa

  • 13.01.202420:01
    Töllötuomarit

    Alma heittää yllättävän ehdotuksen – haluaa mukaan Big Brotheriin Niko Saarisen kanssa

  • 31.12.202314:30
    Häät

    Muistatko, mikä toimi Maajussi-Kallen ja Niinan hääkulkupelinä? Nämä julkkisparit purjehtivat avioliiton satamaan vuonna 2023

  • 21.08.202308:42
    Seurapiirit

    Minna Haapkylä ja Joanna Haartti menivät naimisiin – rakkaudentäyteinen kuva: "Synttäreiksi naamioidut yllätyshäät"