KSML: Maajoukkuehiihtäjä ja tv-toimittaja löysivät toisensa

Anssi Pentsinen 15.11.2015
Lehtikuva
Julkaistu 16.11.2015 16:39

MTV VIIHDE

Urheilutoimittaja Laura Arffman ja huippuhiihtäjä Anssi Pentsinen seurustelevat.

Ylen urheilulähetyksistä tuttu toimittaja Laura Arffman seurustelee jämsäläisen hiihtäjä Anssi Pentsisen kanssa.

Arffman vahvistaa asian Keskisuomalaiselle. Hän ei kuitenkaan kommentoinut kysymyksiä yhdessä asumisesta tai kihloista.

– Muuta en nyt kommentoi, Arffman sanoi.

Arffman on tuttu muun muassa Urheiluruudusta. Hänet on nähty myös urheilutapahtumien taustatoimittajana ja haastattelijana.

Laura Arffman haastattelee Pirjo Murasta Sotshissa 2014Laura Arffman (oikealla) haastatteli ex-huippuhiihtäjä Pirjo Murasta Sotshin olympialaisissa 2014.Lehtikuva

Anssi Pentsinen on Jämsässä syntynyt ja Vantaan Hiihtoseuraa edustava maastohiihtäjä. Pentsinen on edustanut Suomea sekä vuoden 2011 että 2013 hiihdon MM-kisoissa. SM-kisoissa mies on saavuttanut usieta mitaleja.

Viikonvaihteessa Pentsinen hauskuutti hiihtoyleisöä Oloksella järjestetyissä FIS-tykkikisoissa kilpailemalla Teräsmieheksi pukeutuneena.

Anssi Pentsinen Teräsmiehenä 15.11.2015Lehtikuva

Tuoreimmat aiheesta

Seurapiirit