Eva Wahlström kertoo raskauskuulumisiaan Instagramissa.
Nyrkkeilyuransa viime vuonna lopettanut Eva Wahlström odottaa nyrkkeilijäpuolisonsa Niklas Räsäsen kanssa ensimmäistä yhteistä lastaan. Wahlströmillä on edellisestä suhteestaan poika Leon ja Räsäsellä on Luda-poika.
Syyskuussa onnellisesti perheuutisestaan ilmoittaneen Wahlströmin raskaus on edennyt jo pitkälle. Entinen nyrkkeilijä lisäsi uuden kuvan Instagram-tililleen, jonka yhteydessä hän kertoo viimeisempiä kuulumisiaan. Wahlström kertoo raskauden olleen vaikea.
– Tämä raskaus on ollut tosi vaikea. Sen lisäksi että ollut paha olo alusta saakka ja olen jatkuvasti oksentanut (aika maraton oksennella 250 päivää putkeen) olen varsinkin öisin kärsinyt kauheasta kutinasta (eli hurja syyhy joka ei jätä rauhaan, ihan kuin makaisi nokkospuskassa täynnä pissamuurahaisia) ja käsiä särkee öisin aivan hemmetisti.
