Erika Vikman on kertonut, että uuden rohkean tyylinsä seurauksena hän on saanut ympärilleen myös vihaajia. Tämä näkyi jälleen myös laulajan Instagram-kuvan kommenteissa.
Uudella, entistä rohkeammalla tyylillään hurmaava Erika Vikman julkaisi Instagram-tililleen jälleen kuvan sensuellista keikkatyylistään.
Vikman oli pukenut ylleen punaisen pitkähihaisen bodyn ja pinkit hansikkaat. Jalassaan hänellä oli yli polven ulottuvat saapikkaat.
Upea tyyli on saanut paljon myös kehuja, mutta vastavuoroisesti myös soraäänet valloilleen.
– Mummo muodot, seuraaja kirjoitti kitkerään sävyyn.
Vikman ei jättänyt kommenttia huomiotta.
– Se on yhdyssana, Vikman vastasi napakasti takaisin.
Myös useat fanit riensivät nopeasti puolustavat laulajaa.
– Jos ei ole hyvää sanottavaa, niin ole hiljaa, kommenteissa vastattiin ikävän kommentin lähettäjälle.
Eräs seuraajista toteaa, ettei moni mummo oli niin kaunis kuin Vikman.
– Mut mummot on best, Vikman vastaa.
Vikman kertoi syksyllä MTV Uutisille, että rohkeamman ulostulonsa myötä hän on saanut fanien lisäksi ympärilleen myös vihaajia. Itsevarma laulaja ei ota tällaisia mielipiteitä itseensä.
Uuden tyylinsä myötä osa vanhoista, tangokuningatarajoilta mukana olleista faneista on tippunut pois matkasta.
– Ihmisillä on oikeus mielipiteeseen ja se on okei, etteivät kaikki pidä musiikistani. Sinänsä, kun on vihaajia, niin olen onnistunut luomaan sellaista, mikä herättää ihmisissä tunteita. Myös heillä on roolinsa.
