Big Brother -juontaja Elina Viitanen kertoo BB-talossa tuntuneen turvalliselta ja hyvältä.
Big Brother starttaa elokuussa kahdeksannelle kaudelleen, ja sanavalmis Elina Viitanen jatkaa sunnuntaisin lähetettävän Big Brother Talk Shown luotsaamista tällä kertaa yksin. Viime kaudella Big Brother Extraa juontanut Elina koki elämänsä yllätyksen, kun Big Brother passitti hänet taloon asukkaaksi. Nainen kuvailee Subin haastattelussa talossa oloaikaa sumuiseksi ja absurdiksi.
– Aluksi pelkäsin hirveästi mennä sinne, mutta nopeasti oli hyvä ja turvallinen olla. Se oli täysin oma yhteisönsä. Nyt se tuntuu niin absurdilta, että olen ollut niin sisällä hommassa, Elina sanailee.
Millaisia asukkaita Elina haluaisi taloon. Katso naisen haastatteluvideo Subin netistä.
BIG BROTHER alkaa Subilla 28.8. BB 24/7-palvelu aukeaa 27.8.
Seuraa Big Brotheria Facebookissa (Big Brother Suomi) ja Twitterissä @BigBrotherSuomi. Keskustelu Twitterissä hashtagilla #bbsuomi.
(MTV3)
