Äiti koki askarteluillaan olevan härskejä mielleyhtymiä.
Pääsiäinen on tuloillaan, joten kodeissa ja kouluissa alkaa olla pääsiäisaskartelujen aika.
Äitibloggari Mrs. Mombastic kertoo, että hänen poikansa piti askarrella kouluun pääsiäisteemaan sopiva hattu. Äiti lupasikin lapselleen auttavansa tätä askartelemaan ihan millaisen hatun tahansa.
– Niin... niin... niin... typerää, äiti kirjoittaa lupauksestaan tuhansia tykkäyksiä keränneessä Facebook-päivityksessään.
Poika halusi nimittäin askarrella hatun päälle kirahvin, eikä suostunut muuttamaan mielipidettään. Niinpä äiti ryhtyi hommiin yhdessä jälkikasvunsa kanssa.
"Aviomieheni nauroi, minä itkin"
– Hyvät naiset ja herrat, tässä on... "penislakki", äiti julistaa päivityksessään, jonka yhteydessä jakoi kuvan kaksikon suorituksesta.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
– Aviomieheni nauroi. Minä itkin. Mutta luulen, että tärkeintä on, että poikani oli uskomattoman ylpeä rankasta työstämme.
