Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Yksi kuoli rekan ja henkilöauton kolarissa Parikkalassa

All Over Press
Julkaistu 26.08.2021 23:35

MTV UUTISET - STT

Rekka ja henkilöauto kolaroivat Parikkalassa Etelä-Karjalassa torstaina iltapäivällä. Henkilöauton kuljettaja menehtyi, mutta rekan kuljettaja ei loukkaantunut.

Päivystävän palomestarin Toni Jaakon mukaan kyseessä oli henkilöauton ja tyhjän kappaletavararekan kolari. Kolarin seurauksena rekka suistui ojaan ja syttyi palamaan.

Onnettomuuden vuoksi Kuutostie suljettiin liikenteeltä onnettomuuspaikan kohdalla useiksi tunneiksi ja liikenne ohjattiin kulkemaan kiertotietä. Pelastuslaitos sai hälytyksen tehtävästä iltapäivällä ennen neljää, ja ennen iltakymmentä poliisi kertoi Twitterissä, että liikenne onnettomuuspaikalla kulkee jälleen normaalisti.

Onnettomuus tapahtui Lahdenkylän risteyksen lähellä Parikkalan eteläpuolella. Onnettomuuden syystä ei ole toistaiseksi tietoa, ja tutkinnanjohtajan kerrotaan Kaakkois-Suomen poliisilaitoksen tviitissä tiedottavan asiasta lisää perjantaina. 

Lisää aiheesta:

Yksi kuollut onnettomuudessa KuutostielläYksi kuoli henkilöauton ja rekan nokkakolarissa VihdissäRekan ja henkilöauton nokkakolari Varkaudessa: Yksi loukkaantui vakavastiKuorma-auto kaatui Kallansilloilla Kuopiossa – kuljettaja loukkaantui vakavastiHyvinkäällä henkilöauton kuljettaja menehtyi nokkakolarissa rekan kanssa – liikenne onnettomuuspaikalla palautunut normaaliksi Poliisilta lisätietoa Mikkelin kuolonkolarista: Henkilöauto ajautui tuntemattomasta syystä vastaantulevien kaistalle – Viitostie oli suljettu useita tunteja
KuolonkolaritRaskas liikennePoliisiKotimaa

Tuoreimmat aiheesta

Kuolonkolarit
  • 19.8.03:21
    Oulu

    Kuolonkolari Oulussa

  • 4.8.16:28
    Siilinjärvi

    Poliisi tutkii auringon häikäisyn ja puhelimen käytön vaikutusta Siilinjärven junaturmaan

  • 3.8.12:12
    Kuolemantapaukset

    Parikymppinen kuoli mönkijäturmassa Sodankylässä

  • 22.7.14:52
    Pirkkala

    Sähköpotkulaudalla autoon törmännyt 15-vuotias tyttö kuoli – myös auton kuljettajaa epäillään nyt rikoksesta

  • 25.6.06:29
    Liikennerikokset

    Tytär soitti ja kertoi auton rikkoutuneen: Liian myöhään tullutta äitiä odotti perillä karmea näky