Jalkapallon MM-kisoissa sattuu ja tapahtuu, kentällä ja sen ulkopuolella. Venäläinen mies hakee nyt eroa vaimostaan hänen pilkattuaan miehen lempipelaajaa Lionel Messiä.
Videolla Argentiinan putoaminen MM-kisoista.
Venäläispariskunta tapasivat urheilubaarissa vuoden 2002 MM-kisojen aikaan. He menivät naimisiin kaksi vuotta myöhemmin, vaikka kannattivat eri moskovalaisia jalkapalloseuroja. Sen lisäksi mies Arsen on Barcelonan fani, kun taas Lyudmila kannattaa Real Madridia.
Arsenin suuri rakkaus Lionel Messiä kohtaan, ja Lyudmilan Cristiano Ronaldoa kohtaan on nyt aiheuttanut pariskunnalle avioeron, kertoo venäläinen aif.ru.
LUE MYÖS: Kroatian MM-hyökkääjän diivailulla karut seuraukset – katsoo finaalin kotisohvalta
Arsen kertoi, että hän ja Lyudmila vitsailevat jatkuvasti Messistä ja Ronaldosta, mutta MM-kisat tuottivat viimeisen pisaran. Miehen mukaan Argentiinan heikko esitys kisojen avauspelissä johti vaimon pilkkaan Messiä kohtaan. Arsen ei välittänyt pilkasta, mutta kun hän juhli Messin tekemää maalia Nigeriaa vastaan, alkoi vaimo jälleen pilkkaamaan argentiinalaista. Tässä kohtaa Arsenilla menivät hermot lopullisesti.
– MM-kisojen alusta lähtien, Lyudmila pilkkasi minua ja rakastamaani pelaajaa jatkuvasti. Hän sanoi, että Messi pelasi huonosti, eikä pystynyt edes tekemään pilkulta maalia Islantia vastaan, kertoi Arsen venäläislehdelle.
