Uudet asukkaat saivat Love Island -Veeran tunnustamaan: "En ole koskaan pitänyt vauvoista"

veera love island
Veera on vahvasti sitä mieltä, etteivät vauvat ole söpöjä.
Julkaistu 16.11.2018 22:22
Toimittajan kuva

Erica Alaluusua

erica.alaluusua@mtv.fi

Love Island -villaan tuotiin uusia asukkaita – vauvanukkejen muodossa. Uudet asukkaat saivat rakastavan, mutta ristiriitaisen vastaanoton.

Love Island Suomi -saarelle saapui neljä uutta asukasta, jotka vetosivat erityisesti saaren miehiin. Uudet asukkaat, eli neljä huutavaa vauvanukkea, toivotettiin tervetulleiksi leikkimielisen synnytyksen kera. Kaikki eivät kuitenkaan alkuinnostuksen jälkeen olleet kovin hyvillään uusista asukkaista.

LUE MYÖS: Romanttinen hetki Love Island -saarella: "Olen rakastumassa sinuun"

– En aio valehdella. En ole koskaan pitänyt vauvoista. En ylipäätään ymmärrä miksi ihmiset pitävät vauvoista. Ne eivät ensinäkään ole mielestäni edes söpöjä, en ole ikinä nähnyt söpöä vauvaa. Ne vain syö, nukkuu, kakkaa, Veera tunnustaa.

Myöhemmin Veera kuitenkin kertoo, että on pyrkinyt parhaansa mukaan antamaan Arska-vauvalle tämän tarvitsemaa rakkautta. Hän epäilee, että kärsii vain synnytyksen jälkeisestä masennuksesta, jonka vuoksi hän on kokenut vaikeuksia kiintyä vauvaan.

– Olen koittanut parhaani hoivata. Aina kun on tullut jotain ääntä olen vaihtanut vaippaa, syöttänyt ja hoivannut. Olen myös laulanut paljon Arskalle, Veera kertoo.

Love Island Suomi Subilla ja Katsomossa maanantaisin klo 21 ja ti–la klo 22.

Tuoreimmat aiheesta

Love Island Suomi