Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Uuden Batman-elokuvan Kissanainen on valittu, katso!

Anne Hathaway
Anne Hathaway
Julkaistu 20.01.2011 09:40(Päivitetty 20.01.2011 09:51)

Uusimman Batman-elokuvan Kissanaisen roolin nappasi kynsiinsä herttainen Anne Hathaway, kertoo Daily Mail.

Uusimman Batman-elokuvan Dark Knight Rises – Yön Ritarin paluu kissanaisen bootseihin hyppää Anne Hathaway, 28.

Ohjaaja Christopher Nolan on langettanut Selina Kylen roolin Anne Hathawaylle, joka saa muuttua Prinsessäpäiväkirjat ja Paholainen pukeutuu Pradaan - elokuvien tyttösistä vietteleväksi ja itsenäiseksi kissanaiseksi. Kissanainen a.k.a Selina Kyle nähdään valkokankaalla ohjaajan kolmannessa ja viimeisimmässä Batman-spektaakkelissa.

Anne Hathaway

Onko Anne Hathawayssa Kissanaisen lookia?

28-vuotias Hathawayn kerrotaan vieneen roolin Natalie Portmanin, Keira Knightleyn, Rachel Weiszin, Naomi Wattsin ja Blake Livelyn nenän edestä.

Viimeisimmät kissanaiset kankaalla ovat olleet Michelle Pfeiffer vuonna 1992 Batman Returns -elokuvassa ja Halle Berry Catwoman-elokuvassa.

– Olen innoissani tästä tilaisuudesta työskennellä Anne Hathawayn kanssa, joka tulee olemaan fantastinen lisäys kokonaisuuteemme kun saamme tarinamme päätökseen, Nolan sanoo.

Turmio astuu kehiin

Kankaalla tullaan näkemään myös Inception-elokuvassa loistanut brittinäyttelijä Tom Hardy Bane-hahmona eli tutummin Turmiona, "joka murskasi lepakkomiehen". Turmio nähtiin myös Batman & Robin -elokuvassa, jossa tämä älykäs selän murskaaja tosin oli tyhjäpäinen lihaskimppu.

Kankaalla liitelee myös Christian Bale pääroolissaan Yön Ritarina, Batmanina.

Mitä mieltä sinä olet – onko Anne Hathaway paras valinta rooliin? Kenet sinä olisit halunnut nähdä kissanaisena?

Kenestä Kissanainen Batman-elokuvaan? Tässä ehdokkaat!

MTV3/Helmi

Lähde: Daily Mail

Kuvat: GettyImage/AOP

Lisää aiheesta:

"Tofupervoilu" teki paluun – K-kaupoissa näkyy nyt selkeä proteiini-ilmiöOvatko ihmiset olleet aina väsyneitä? Tutkija: Uupumus ei ole vain nykyajan vitsausPeppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksiaYhdellä mausteella saat erityisen hyvää kaalilaatikkoa – Pirjon ohje on valtava hittiVolkswagen keskeyttää VW Golf -mallin tuotannonSuomeen odotetaan ulkomaisen turismin ennätystalvea – globaali trendi jyllää eteenkin Lapissa
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 08:20
    Ruoka

    "Tofupervoilu" teki paluun – K-kaupoissa näkyy nyt selkeä proteiini-ilmiö

  • 06:27
    Väsymys

    Ovatko ihmiset olleet aina väsyneitä? Tutkija: Uupumus ei ole vain nykyajan vitsaus

  • Eilen20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia

  • Eilen17:24
    Ruoka

    Yhdellä mausteella saat erityisen hyvää kaalilaatikkoa – Pirjon ohje on valtava hitti

  • Eilen15:23
    Volkswagen

    Volkswagen keskeyttää VW Golf -mallin tuotannon