Mikä olisikaan parempi tapa juhlistaa kahden merkittävän presidentin tapaamista kuin titaaninen Nokia 3310 kultaisellaornamentilla? Sellainen on nimittäin tosiasia, ja siitä kertoo Phone Arena.
Venäläisen Caviarin valmistama Nokia 3310 Peacemakers -nimellä tunnettu puhelin on sisältä tavallinen uudistettu Nokia 3310, mutta sen ulkokuori on valmistettu titaanista. Lisäksi sen takakuorta koristaa 24 karaatin kullasta valettu ornamentti, jossa Yhdysvaltain ja Venäjän presidentit Donald Trump ja Vladimir Putin katsovat symbolisesti samaan suuntaan. Lisäksi takakuoren alaosassa on erillinen laatta muistuttamassa, että huipputapaaminen tapahtuu Helsingissä.
Tyylikkään, tai räikeän, puhelimen ohjauspainiketta koristaa lisäksi kruunu, kullasta valmistettu tietenkin, jotta erikoisen uutuuden omistaja varmasti erottuisi joukosta.
Sitä, kuinka iso erä Nokia 3310 Peacemakersia valmistetaan, ei tiedetä, mutta hintaa puhelimelle kertyy 162 000 ruplaa eli noin 2 200 euroa.
Uusimmat
-
17:00
Kalle Rovaperän menestys sai selostajat sekaisin – voiton varmistuminen otti koville: "Minun on pakko istua"
-
16:44
Tätä nimilistaa kelpaa ihastella! Kalle Rovanperä nousi huimien rallilegendojen joukkoon
-
16:30
Puolustusministeri Antti Kaikkosella koronatartunta: "Lepäilen kotona lähipäivät"
-
16:30
Saksalle kova takaisku: NHL-tähden MM-kisat ohi
-
16:30
Tässä tilastossa Leijonien Hannes Björninen on ollut MM-kisojen paras – "Todella iso merkitys"
-
16:26
Erdogan puhui Niinistön, Anderssonin ja Stoltenbergin kanssa – lue, mitä hän kullekin sanoi
-
16:25
Vihreät haluaa viinit ruokakauppoihin – Olisi tärkeää monipuolistaa suomalaista alkoholikulttuuria"
-
16:17
Erinille selvisi irlantilaisen isoisoäidin traaginen tarina – haudan löytyminen saa laulajan kyyneliin: "Todella nuorena kuollut"
-
16:07
MTV seuraa: Espanjan GP – Leclercin auto sulaa selvässä johdossa! Bottas taistelee neljäntenä
-
15:31
Tiimalasi, päärynä vai omena? Näin vartalonmuoto vaikuttaa terveysriskeihin
-
15:30
Kalle Rovanperä teki kallerovanperät! Huima veto Power Stagella ja kolmas voitto putkeen – näin päätöspäivä eteni
-
15:20
Erdoğanin ärhentely Suomen Nato-jäsenyydestä ei ole saanut suomalaisia perumaan Turkin-matkojaan
-
15:19
Kalle Rovanperä voitti Portugalin MM-rallin! Ari Vatanen ja Sébastien Ogier saivat seuraa harvalukuiseen joukkoonsa
-
15:10
Vihreät ei esitäkään sunnuntailisien poistamista – Suomela: "Nähtiin riskinä, että palkkataso laskee"
-
15:09
Oletko huomannut? Leijonien penkillä häärii ”korvanappimies” – tästä on kyse sen taakse verhoutuvassa toiminnassa
-
15:01
Oulun Sarasuon suurehko maastopalo sammutettu – pelastuslaitos löysi paikalta tulitikkurasian
-
14:49
Turkki estää Suomen tietä Natoon – mistä voisi löytyä ratkaisu? Ulkoministeri Pekka Haavisto MTV Uutisille: Tässä kestää viikkoja
-
14:36
Katso! Teemu Suniselle hämmentävä ulosajo MM-rallin päätöspätkällä – "Karsea virhe!"
-
14:35
Puolan presidentti puhunut ukrainalaisille, ukrainalaisjoukot rakentaneet uutta puolustuslinjaa Valko-Venäjän rajalle – MTV seuraa sotaa
-
14:10
Ruotsin MM-pelaaja astui arveluttavalle tielle – harkitsee nyt muutosta: "En käyttäisi sitä koskaan NHL:ssä"
-
Lataa lisää