Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Sara Sieppi avautuu painosta blogissaan: "Voitko laihduttaa kolme kiloa tulevia kuvauksia varten?"

Sara Sieppi Kultainen Venla -gaalassa 12. tammikuuta 2018.
Sara Sieppi Kultainen Venla -gaalassa 12. tammikuuta 2018.
Julkaistu 13.04.2018 15:18

MTV VIIHDE

Ex-missi Sara Sieppi kirjoittaa blogissaan, että vaa'an numeroita on turha tuijottaa liikaa.

  • Katso artikkelin yläosassa video Sara Siepin vierailusta Posse-ohjelmassa syksyllä 2017.

Sara Sieppi kirjoittaa uudessa blogikirjoituksessaan painoasioista.

– Sain eräältä lukijaltani viestin, että voisinko kirjoittaa siitä, mitä teen itse silloin, kun tulee se kuuluisa "läskirumatyhmä"-päivä. Sehän iskee tietysti juuri sillon, kun elämä potkii muutenkin pahasti päähän eikä niitä itkupotkuraivareita siinä peilin edessä juuri sinä päivänä kaivattaisi. Vartalopositiivisuus on ollut lähiaikoina muutenkin aika paljon pinnalla tässä meidän somemaailmassa, mikä meitä tällä hetkellä ympäröi, Sieppi kirjoittaa.

Kaunotar toteaa tekstissä olevansa urheilun suhteen niin sanotusti fiiliksen mukaan menijä.

– En usko, että tulen koskaan pääsemään eroon etuliitteestä "missi". Ja tämähän tarkoittaa myös sitä, että näin kuuden vuoden jälkeenkin minun tulee olla niissä "missin mitoissa", sillä olenhan se missi-Sara. Ei, ei minun tarvitse.


”Voitko sä laihduttaa kolme kiloa tulevia kuvauksia varten?”, Sieppi kirjoittaa Instagramissa. 

Sieppi kertoo blogissaan, että muutama vuosi sitten hänet pyydettiin bikinikuvauksiin ulkomaille.

– Siinä yhteydessä minulle sanottiin, että reissuun on vielä sen verran aikaa, että varmaan sen kolme kiloa voit ainakin ottaa pois. Vastasin ihan suoraan, että niin kauan, kun itse olen tyytyväinen itseeni, en aio kenenkään mieliksi laihduttaa. Kieltäydyin, mutta ottivat minut mukaan joka tapauksessa.

Sieppi muistuttaa bloginsa lukijoita siitä, että ei kannata antaa kenenkään määritellä, kuinka paljon ihmisen tulisi painaa tai millainen ihmisen tulisi olla.

Lisää aiheesta:

Lola Odusoga ottaa alusasukuvilla kantaa tärkeään aiheeseen: "Muille on ollut aina valtava ongelma, että en ole S-kokoinen"Marjaana Lehtinen julkaisi rehellisen otoksen ja muistuttaa, ettei somekuviin ole aina luottamista: "Yleensä nää vatsamakkarat peitetään sinne tiukkojen trikoiden alle"Rosanna Kuljulta kyseltiin hänen painostaan – vastasi rehellisesti uteluihin: "70 kg pukee mua mainiosti"Rosanna Kulju julkaisi rehellisen kuvaparin ja tärkeän viestin – seuraajat hullaantuivat: "Mitä sitten, jos on vähän enemmän kiloja?"Olet mitä syöt -ohjelmaan osallistuneella bloggaajalla oli vääristynyt kuva ihannepainostaan – kehonkoostumusmittaus paljasti totuudenAnna Abreu säväyttää ilman meikkiä – "On uskallettava näyttää omat epävarmuudet"
Seurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Seurapiirit
  • 13:01
    Downton Abbey

    Downton Abbey -tähti, 43, raskaana ensimmäistä kertaa – taustalla valtava tragedia

  • 11:55
    Renny Harlin

    Harlinien lapset oppivat arjessaan kolmea eri kieltä – näin he kommunikoivat vanhempiensa kanssa

  • 09:10
    Juuso Karikuusi

    Juuso Karikuusi teki suuren päätöksen ja jäi "tyhjän päälle" – yllättävän puhelinsoiton jälkeen asiat loksahtivat paikoilleen

  • Eilen13:03
    Tauski Peltonen

    Nämä asiat ovat Tauski ja Henna Peltosen suhteessa kielletty – "Vaimo ei ole koskaan kitissyt"

  • Eilen10:30
    Jare Tiihonen

    Jare Tiihonen laukoo suorat sanat westendiläisistä kirjassaan: "Pelkkä ajatus naurattaa ja oksettaa"