Uusi HÄÄT-lehti on ilmestynyt, ja löydät siitä tärkeimmät vinkit ja ohjeet onnistuneisiin häihin. Ahmi kauden kauneimmat hääpuvut ja tutustu kansainvälisen morsiusmuodin trendeihin.
Vuodesta 1994 asti ilmestynyt suomalainen morsiuslehti Häät on uudistanut ulkoasunsa ja kehittänyt sisältöä lukijoiden toiveet huomioiden. Uusin numero Häät talvi–kevät 2011 on saatavana Lehtipisteistä kautta maan 19.10.2010 alkaen.
Häät-lehti on henkilökohtainen avustajasi hääjärjestelyissä

Ahmi kauden kauneimmat hääpuvut ja tutustu kansainvälisen morsiusmuodin trendeihin. Opi miten tehdään tyylikkäät hääkoristeet ja kutsut helposti itsekin. Katso vuoden kauneimmat hääkuvat. Testaa millainen morsian olet. Lähde nojatuolimatkalle romanttisille saarille. Lue Tony Dunderfeltin neuvot parisuhteen hoitoon. Uudistunut Häät-lehti pursua hääpareille hyödyllistä tietoa!
– Teetimme kattavan lukijatutkimuksen keväällä 2010, ja saadun palautteen perusteella kehitimme ulkoasua raikkaan nuorekkaaksi ja uudistimme artikkelityyppejä tämän päivän morsiusparien lukutottumuksia vastaaviksi. Lukijoiden tärkeimmiksi kokemiin aihealueisiin muotiin, hääjärjestelyihin ja häiden koristeluun panostettiin, kertoo Häät-lehden päätoimittaja Sari Yli-Salomäki.
Uuden sisältökonseptin toteutuksesta vastaavat tuottajat Kaarina Korventaka (Muoti & Kauneus ja Koristeet & Kattaus) ja Nina Pinjola (Järjestelyt & Matkat). Upean ulkoasun suunnitteli ja toteutti Mirja Ruti-Marttinen, Graafinen suunnittelutoimisto Mingo.

