Enbuske, Veitola & Salminen -talk show ei päästä vieraitaan helpolla, mutta eivätpä pääse helpolla myöskään ohjelman juontajat.
Tuomas Enbuske, Maria Veitola ja Roope Salminen juontavat yhdessä Maikkarin perjantai-illoissa suoraa talk show’ta. Tiukoista haastatteluista ja puheenaiheista tunnettu ohjelma ei päästä myöskään juontajiaan helpolla.
Tämän sai kokea nahoissan Roope Salminen perjantaina. Salminen seurustelee vuoden 2011 Miss Suomi Sara Siepin kanssa, mutta pari on pitänyt julkisuudessa matalaa profiilia suhteestaan.
Perjantain lähetyksen alussa Veitola ja Enbuske päättivät kuitenkin kuumottaa Roopea suhteesta ja yllyttivät somekansan mukaan leikkiin.
Enbuske oli palaverissa keksinyt, että Roope voisi yhdessä Saran kanssa tulla lempeään rakkaushaastatteluun johonkin syksyn EVS-lähetyksistä. Roope ei tälle kuitenkaan lämmennyt.


