Rihannan kiireinen elämä: Treenaa vaikka aamuyöllä
Rihanna ei päästä itseään huonoon kuntoon, vaikka tähden työaikataulut ovat äärimmäisen tiukat. Laulaja herää treenaamaan vaikka neljältä aamuyöllä, Female First uutisoi.
Vartalon pitäminen kuosissa on laulaja Rihannalle niin tärkeää, että hän herää toisinaan jo neljältä aamulla treenaamaan.
– Rihanna treenaa niin paljon kuin voi, milloin ikinä hän voi. Se voi olla kolme kertaa viikossa tai joka päivä. Hänen työaikataulunsa ovat todella vaativia, joten onneksi hän on ankara tekemään töitä, poptähden personal trainer Ary Nunez kertoo.
Poptähti löytää kuitenkin ajan liikunnalle, oli se sitten neljältä aamulla tai yhdeksältä illalla. Tähti treenaa jopa silloin, kun hänen hiuksiaan ja meikkiään laitetaan.
Nunez uskoo, että Rihanna on myös luonnostaan hyvässä kunnossa.
– Rihannalla on hyvä fysiikka. Hän laihtuu helposti, saa hauikset näkymään ja kiinteytyy nopeasti. Hän on klassinen kaunotar, naisellinen, vahva, ketterä ja muuntuvainen, Nunex sanoo.
MTV3/Helmi
Lähde: femalefirst.co.uk
Kuva: Splash
Uusimmat
-
13:37
Karmea virhe NHL-finaalissa: Coloradon päävalmentaja antoi pelaajilleen sapiskaa
-
12:56
Savustaa voi myös ilman savustinta! Näin askartelet helposti nokkelan savustuspussin foliosta
-
12:34
Presidentti Niinistö järkyttyi syvästi Oslon terroriteosta – "Suomi tuomitsee terrorismin kaikissa sen muodoissa"
-
12:32
Ensimmäiset osavaltiotason aborttikiellot astuivat heti voimaan Yhdysvalloissa – ja se voi olla vasta alkua
-
12:27
Kalle Rovanperä päättäväisesti iltapäivään: "Välillä on kuitenkin pakko myös puskea"
-
12:15
Valko-Venäjältä ammuttu ohjuksia kohti Tsernihivin aluetta
-
12:12
Robert Pattinsonin ja Kristen Stewartin kemiaa testattiin ennen Twilight-elokuvia – intohimoisen koe-esiintymisen jälkeen ohjaaja pudotti päänäyttelijälle kiusallisen pommin
-
12:03
Himoksen juhannusfestareilla myydään 17 euron hintaista vessaranneketta – näin festivaalijärjestäjä perustelee monia ihmetyttänyttä "premium-tuotetta"
-
12:01
Nämä koiralle sopimattomat ruoat voivat viedä lemmikin päivystykseen – tarkkana grillatessa!
-
11:56
Ukrainan armeija: Valko-Venäjältä on aamulla ammuttu kaksikymmentä ohjusta kohti Pohjois-Ukrainaa – MTV seuraa sotaa
-
11:52
Sakkoa luvassa? Thierry Neuville oikaisi törkeästi – katso belgialaisen häikäilemätön ajolinja
-
11:51
Paukkuuko 30 asteen raja rikki? – Tarkista paikkakuntasi uv-varoitus?
-
11:50
Mercedeksen kuva villitsi – nyt oli Lewis Hamiltoninkin reagoitava
-
11:37
MTV seuraa juhannuksen viettoa: Kaksi hukkunut juhannuksena – hätänumeroon soitettiin lähes 12 000 kertaa
-
11:04
100 metrillä hurja aika USA:ssa
-
11:01
Jos kuski tekee näin, voi takapenkiltäkin komentaa kahvitauolle – väsymys voi viedä hengen, vaikka rattiin ei nukahtaisikaan
-
10:56
Norjan poliisi tutkii viime yön ampumista terroritekona – tämä kaikki ampumisista tiedetään nyt
-
10:55
2000-luvun alussa nähtiin ohjelmia, joita ei voisi kuvitellakaan esitettävän enää – muistatko nämä kohauttaneet tositelevisiosarjat?
-
10:46
Colorado-tähdeltä iso viesti joukkueelleen
-
10:33
McLaren hauskuutti F1-faneja näillä kuvilla – "Valtteria vain etsimässä"
-
Lataa lisää