Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Onko sinulla kauhukokemuksia pikaruokaloista?

Julkaistu 16.01.2012 12:30

Osallistu Makuja-osion uuteen kyselyyn ja kerro, onko sinulla huonoja kokemuksia suomalaisista pikaruokaloista.

Suomessa nousi viime viikolla otsikoihin puistattava kebab-kohu, kun Elintarviketurvallisuusvirasto Evira julkaisi tiedotteen turkulaisesta Lihaliike Agali Oy:stä. Tiedotteesta kävi ilmi, että lihaliike on tomittanut huonolaatuista lihaa jo pidemmän aikaa suomessa pyöriviin kebabravintoloihin. Yrityksen myymät tuotteet eivät täyttäneet elintarvikkeille asetettavia vaatimuksia ja on syytä epäillä että niiden turvallisuus ja hygieeninen laatu ovat olleet puutteelliset.

Lue lisää aiheesta: Nämä kebab-ravintolat ostivat skandaalitukun tuotteita – asiakkaana ravintoloita ympäri Suomen!

Onko sinulla jonkinlaisia kauhukokemuksia suomalaisista pikaruokaloista? Onko ruoastasi kenties löytynyt joskus torakka, tai oletko saanut elämäsi ruokamyrkytyksen huonolaatuisen ruoan takia? Osallistu Makuja-osion uuteen kyselyyn ja kerro kauhukokemuksesi pikaruokaloista!

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Tiesitkö? Tänne "peltipoliisien" keräämät rahat menevätAlligaattori sai porttikiellon ruokakauppaan YhdysvalloissaNäin maalaavat Beebrahimovic ja Beemu Pukki! Suomalaistutkija opetti kimalaiset pelaamaan jalkapalloaLaihdutuslääkkeissä huolestuttava trendiMoni luulee, että Gore-Tex-vaatetta ei saa pestä – asia on päinvastoinHaaveiletko upeasta sormuksesta? Jalokiven hinta perustuu neljään kriteeriin
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 06:29
    Liikennevalvonta

    Tiesitkö? Tänne "peltipoliisien" keräämät rahat menevät

  • Eilen22:42
    Luonto ja eläimet

    Alligaattori sai porttikiellon ruokakauppaan Yhdysvalloissa

  • Eilen21:35
    Kevennykset

    Näin maalaavat Beebrahimovic ja Beemu Pukki! Suomalaistutkija opetti kimalaiset pelaamaan jalkapalloa

  • Eilen20:06
    Painonhallinta

    Laihdutuslääkkeissä huolestuttava trendi

  • Eilen19:50
    Vaatteet

    Moni luulee, että Gore-Tex-vaatetta ei saa pestä – asia on päinvastoin