Oma viini- ja oliivitila Italiasta? Katso harvinainen kohteemme!

Villa Casa Laraksi nimetty kohteemme on rakennettu 1600-luvulla.
Julkaistu 05.03.2012 18:20(Päivitetty 05.03.2012 18:22)

Uniikki ja upea viini- ja oliivitila odottaa uutta asukasta Italian Ameliassa. Huikeaan 350 vuoden ikään ehtinyt talovanhus on täysin remontoitu.

Ainutlaatuinen maatilakohteemme sijaitsee Amelian kaupungissa, noin sata kilometriä Roomasta pohjoiseen. 350-neliöisen päärakennuksen lisäksi tontilla on vierastalo, jossa on 150 neliötä. Lisäksi kokonaisuuteen kuuluu oma uima-allas sekä katettu ulkokeittiö, jossa on mukava kokkailla kesäisin.

Talossa vierasrakennuksineen riittää tilaa useammallekin ostajalle. Osaomistus on mahdollinen.

Idyllisestä puutarhasta aukeaa lumoava näkymä keskiaikaiseen Amelian kaupunkiin, joka tunnetaan 750 metriä korkeasta kalkkikivimuuristaan. Vanha kivitalo on rakennettu vuonna 1600, mutta se on saneerattu vuonna 2003.

Henkeäsalpaavaan kokonaisuuteen kuuluu oma viinitila sekä lukuisia oliivipuita. Kohteen myyntihinta on 2 000 000,00€. Se voidaan myös usealle ostajalle. Kiinteistön pinta-ala on huikeat 70 000 m².

Kauniisti sisustettu makuuhuone, jonka ikkunoista avautuu lumoava näkymä.

Kaasulämmitteisessä talossa on kuusi huonetta ja keittiö. WC- ja pesutiloja kokonaisuudesta löytyy kuusi kappaletta, joista yksi toimii "puuterointihuoneena". Yksi kylpyhuoneista on marmoria. Pesutilat on varustettu pesukoneella kuivausrumpuineen.

Keittiö on nykyaikainen ja laadukas. Marmoritasot tekevät siitä tyylikkään. Keittiössä on niin kaasu-, sähkö- kuin leivinuunitkin. Kaappitilaa on runsaasti.

Oma puutarhuri huolehtii pihatöistä ja viinitarhasta päivittäin.

Vehreä puutarha sekä ihana uima-allas kuuluvat kokonaisuuteen.

Lue lisää harvinaisesta kohteestamme!

Teksti: Jokakoti
Kuvat: Huom! Suomen Asuntopalvelut Oy

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle